Mikloško: Adebayor plně nahradil Henryho

Arsenal má sice v čele tabulky solidní náskok pěti body, podle trenéra brankářů West Hamu United Luďka Mikloška to ale nic neznamená. Druhý Manchester United totiž podle něho v uplynulém kole Premier League doplatil na náročné přesuny hráčů a brzy se vrátí na vítěznou vlnu.

Arsenal využil toho, že "Rudí ďáblové" zaváhali v derby s Manchesterem City (1:2). V současné době mají Gunners obdivuhodnou formu, sami jistě v takové výsledky ani nedoufali. To, že se jim tolik daří, je hlavně zásluha trenéra Arsena Wengera. Pod ním jim to šlape a když se náhodou někdo z klíčových fotbalistů zraní, zastoupí ho dobře hrající mladík.

Nyní mají Gunners v čele tabulky pětibodový náskok, což je v anglické lize poměrně neobvyklá věc, tak se nechme překvapit, jak celá soutěž nakonec dopadne.

Za Arsenal se opět trefil Emmanuel Adebayor, jeho forma je vskutku vynikající. Dá se říci, že v útoku plnohodnotně nahradil Thierryho Henryho a svou brankou proti Blackburnu jen potvrdil střelecké schopnosti.

Manchester United v městském derby se City podle mého názoru doplatil na náročné přesuny hráčů během reprezentační přestávky. Bylo to patrné hlavně v prvním poločase nedělního utkání. Arsenal jde díky porážce United do trháku, ale v žádném případě si nemyslím, že je rozhodnuto.

Tottenham jednoznačně vyhrál na hřišti beznadějně posledního Derby County, to ovšem nesnižuje jeho výkon. Na půdě soupeře dokázal dát tři branky a zaslouženě získal plný počet bodů. Toto vítězství jen potvrzuje skvělou formu Spurs. Myslím si, že Slavia to proti nim bude mít v Poháru UEFA velice složité. Osobně si myslím, že přes ně nepostoupí.

[ 13.2.2008 - Luděk Mikloško | Foto: MARSfoto ]