Mikloško: Ke zranění Eduarda nemuselo dojít

Mikloško: Ke zranění Eduarda nemuselo dojít

První Arsenal remizoval s Birminghamem 2:2, čehož využili fotbalisté Manchesteru United, kteří výhrou na hřišti Newcastlu snížili ztrátu na rozdíl dvou bodů. Lídr tabulky přišel v zápase o útočníka Eduarda, kterého obránce Taylor nepříjemně zranil. Podle trenéra brankářů West Hamu Luďka Mikloška však ke zranění nemuselo vůbec dojít.

Spousta lidí tvrdí, že Eduardovo zranění bylo nezaviněné. Že se to stalo proto, že útočník byl prostě rychlejší. Já si ale myslím, že každý hráč musí poznat, jestli ten míč může mít, nebo ne. Obránce mohl tu nohu kdykoliv stáhnout a dopad ztlumit a ne to ještě takovým způsobem došlápnout. Podle mého názoru tomu Taylor mohl zabránit.

Nemyslím si ale, že by za to měl být hráč například potrestán doživotním zákazem činnosti. Určitě do toho zákroku nešel s tím, aby Eduarda zranil. On prostě šel tvrdě do souboje a možná chtěl toho hráče nějak zastrašit, nevím. Stejný případ nastal i u zranění Petra Čecha. Každopádně by bylo divné, kdyby fotbalista, který ví, že na míč nemůže dosáhnout, souboj jednoduše vypustil. Jinak mínění hráčů a odborníků tady u nás je vesměs podobné. Většina si myslí, že v tom úmysl nebyl a já se k tomu také přikláním.

Celkový výsledek (2:2) byl tímto zraněním určitě ovlivněn. Když jsem viděl Eduardovy spoluhráče, jak byli bledí jako stěna, bylo mi jasné, že tam potřebná koncentrace prostě nebude. Muselo je to šokovat.

V zápase Manchesteru s Newcastlem hráči United potvrdili, že jsou v opravdu velké formě. Předtím tam měli nějaké výkyvy, ale už je to pryč. Navíc Newcastlu se teď moc nedaří, hodně se trápí. To vítězství se dalo očekávat, i když jsem netipoval, že bude takhle vysoké. Je ale pravda, že Manchester góly dávat umí.

Výhra nad Middlesbrough Liverpoolu hodně pomohla. Nutně totiž potřebuje body, aby se dostal do první čtyřky, která by mu zaručila účast v Lize mistrů. Teď jsou v situaci, kdy si nesmějí dovolit ztrácet body. Torres dal hattrick, čímž jen potvrdil to, jak výborný hráč to je.

[ 27.2.2008 - Luděk Mikloško | Foto: MARSfoto ]