Mikloško: Hráči West Hamu musejí začít tvrdě makat

Mikloško: Hráči West Hamu musejí začít tvrdě makat

Devětadvacáté kolo Premier League sice ještě není kompletně odehrané, protože zápas Manchester United - Bolton je na programu až ve středu 19. března, ovšem i tak nebyla nouze o zajímavé momenty. Záložník Chelsea Frank Lampard vstřelil čtyři branky, Arsenal remizoval s Wiganem a Tottenham porazil West Ham 4:0. I proto neměl trenér brankářů Hammers a zároveň expert portálu eFotbal.cz Luděk Mikloško mnoho důvodů se usmívat.

Tentokrát začnu od našeho týmu. West Hamu se nedaří, opět jsme dostali čtyři branky a to pro nás není dobrá vizitka. Máme velké problémy se sestavou, protože nám chybí řada zraněných fotbalistů. Z tohoto důvodu nemáme přijatelné výsledky. Kvůli množství zraněných trpí i ostatní hráči, kteří nastoupili ve spoustě zápasů a nyní nemohou odpočívat, což někteří z nich potřebují.

V mužstvu West Hamu nám chybí ideální souhra. Když se někdo vrátí po zranění, většinou odehraje jeden, dva zápasy a zranění si obnoví. Dost nás to trápí, jelikož podobné problémy nás sužují prakticky už od začátku tohoto ročníku.

Blíží se konec sezony a tudíž se hraje hodně zápasů. Kalendář je opravdu nabitý a na kluky to asi trochu dolehlo. Podobné prohry se samozřejmě příliš nelíbí ani našim fanouškům, kteří už začínají být nervózní a myslím si, že v příštím zápase s Blackburnem to dají jasně najevo.

Jedinou možností, jak tuto nepříznivou situaci zlomit, je hrát na sto deset procent a snažit se jít hned z kraje zápasu do vedení. Naši hráči musejí začít makat a do zápasu dát úplně všechno.

Asi je zbytečné něco říkat k výkonu Franka Lamparda. Je to vynikající fotbalista, který prakticky každou sezonu vstřelí dvacet branek. Na záložníka je to určitě hodně a dělá to z něj jednoho z nejlepších hráčů na světě.

Arsenal remizoval na půdě Wiganu a i trenér Arsene Wenger po zápase přiznal, že to bylo způsobeno kvalitou hrací plochy. Wigan má hřiště v katastrofálním stavu, v rozhodujících chvílích balon hráče neposlechne nebo odskočí a na to doplatil i Arsenal.

Zajímavý boj se strhne o čtvrté místo. V současné době se jedná o bitvu mezi liverpoolskými celky, která jistě bude hodně dramatická. Myslím si, že pokud by Liverpool postavil nejsilnější mužstvo, dokázal by Everton porazit, i když v současné době je velmi těžké předvídat, v jaké sestavě budou Reds hrát. S největší pravděpodobností však bude trenér Rafael Benítez po úspěchu v Lize mistrů šetřit některé hráče a i nadále točit sestavou.

[ 13.3.2008 - Luděk Mikloško | Foto: MARSfoto ]