Mikloško: Z titulu se bude radovat Manchester

Velmi zajímavé porovnání týmů z čela tabulky přineslo 31. kolo Premier League. Vedoucí Manchester United si doma bez potíží poradil se čtvrtým Liverpoolem, v přímém souboji o druhé místo zvítězila Chelsea nad Arsenalem. "Podle mě si už Manchester vedení v tabulce pohlídá," myslí si trenér brankářů West Hamu United Luděk Mikloško.

V zápase hraném na Old Trafford jsem předpokládal, že si Manchester s Liverpoolem poradí. Ale nečekal jsem, že to skončí takovým rozdílem. Domácí jsou opravdu ve vynikající formě, hrají v pohodě. Přesto mě ten vysoký výsledek (3:0) překvapil. Pro obě mužstva to byl důležitý zápas. Liverpool porážkou hodně ztratil. Naopak Manchester se přiblížil titulu.

Dalším zajímavým utkáním bylo londýnské derby mezi Chelsea a Arsenalem. Tam jsem tipoval, že bude remíza. Gunners porážkou 1:2 o hodně přišli. Mám takový dojem, že Manchester si už vedení nenechá uniknout, protože má pravidelně závěry sezon dost silné. Je ale pravda, že to bude ještě hodně zajímavé, protože do hry se dostala také Chelsea.

Té se zpočátku nedařilo, ale teď pravidelně vyhrává. Velkou zásluhu na tom má Drogba, který je jejím klíčovým hráčem. Teď proti Arsenalu dvěma brankami otočil skóre. Když nehrál, bylo vidět, že Chelsea má problémy.

Náš zápas s Evertonem (1:1) byl hodně dramatický od první do poslední minuty. Po prvním poločase jsme klidně mohli prohrávat 0:2, i když nějaké šance jsme tam také měli. Ve druhé půli se naše hra hodně oživila. Bylo to hlavně tím, že nastoupil teprve osmnáctiletý útočník Fred Sears, který to vepředu hodně rozhýbal. Kromě toho, že jsme srovnali, jsme mohli i vyhrát. Nastřelili jsme tyčku a břevno.

V zápase dostal příležitost ještě další osmnáctiletý fotbalista, tentokrát stoper James Tomkins. Ze začátku byl docela nejistý a první gól šel, dá se říct, přes něj. Postupem času se ale zklidnil a pak si troufám říct, že sehrál dobré utkání. Je to reprezentant Anglie do 18 let a určitě bude pro náš tým velkým přínosem.

[ 26.3.2008 - Luděk Mikloško | Foto: MARSfoto ]