Papadopulos: K návratu mě inspiroval příklad Svěrkoše

Papadopulos: K návratu mě inspiroval příklad Svěrkoše

[b]Aktualizováno.[/b] Mladá Boleslav na své mimořádné úterní tiskové konferenci v pražském hotelu Holiday Inn představila další výraznou letní posilu, kterou se stal třiadvacetiletý útočník Michal Papadopulos, jenž naposledy působil v německém Leverkusenu. "Chci s Boleslaví útočit na pohárové příčky," říká nová posila středočeského klubu.

Po příchodu Sylvestreho z pražské Sparty a avizovaném návratu Luboše Pecky se Mladé Boleslavi podařilo ulovit další velkou rybu na přestupovém trhu. Papadopulos se Středočechům upsal na tři roky a v novém působišti bude hrát s číslem 21.

Ani přestupová částka není nijak nadsazená. "Částka nepřesáhne deset milionů korun s tím, že v případě úspěchu se může navýšit. Úspěch bych nechtěl nijak specifikovat, vše je detailně popsáno ve smlouvě. Jsme rádi, že si Michal vybral náš klub a že jsme v přestupových tahanicích porazili kluby jako Sparta, Slavia nebo Ostrava," řekl prezident klubu Josef Dufek.

"Jsem rád, že jsem se rozhodl pro Mladou Boleslav a udělám maximum proto, abych hrál na špici tabulky," byla první slova Papadopulose v novém působišti. A proč si mladý útočník, který prošel i Arsenalem, vybral právě středočeský klub? "Velkou roli v celém přestupu pro mě hraje osoba trenéra Hapala, který mě vedl už před časem v Baníku Ostrava," prozradil hlavní vazbu.

Papadopulos mohl dle svých slov zůstat i v zahraničí, přesto se rozhodl pro návrat do české ligy. "Ve hře byly ještě nějaké kluby z druhé bundesligy, ale já jsem se rozhodl pro cestu zpět do české Gambrinus ligy. Je to také v souvislosti s tím, že se tvoří nová kostra české reprezentace a cítím šanci prosadit se i do národního týmu," prohlásil odhodlaně.

Německé angažmá ale Papadopulos nemohl hodnotit příliš pozitivně. "V Leverkusenu se mi příliš nedařilo, ale angažmá v Chotěbuzi se mi celkem povedlo. Potom se ale kluby nedohodly na přestupové částce, alespoň tak mi to říkal prezident Chotěbuzi. V Leverkusenu mi navíc bylo řečeno, že bych byl až třetí nebo čtvrtý útočník. Já jsem už ale dál nechtěl bojovat s větrnými mlýny," říká Papadopulos.

V závěru se také třiadvacetiletý fotbalista zmínil o dalším důvodu, proč se vrací zpátky do Čech. "Na mém návratu do české ligy se určitě projevil i příklad Václava Svěrkoše, který prožil povedený loňský ročník. Dá se říci, že mě inspiroval," zakončila nová posila Mladé Boleslavi.


[ 24. 6. 2008 - Jiří Štádler l Foto: MARSfoto ]