Horváth s Kuličem netuší, zda sezonu začnou ve Spartě

Horváth s Kuličem netuší, zda sezonu začnou ve Spartě

Ještě před rokem patřili k nejoslavovanějším fotbalistům mistrovské Sparty Praha, ale nyní se zdá být na spadnutí jejich odchod. Pavel Horváth i Marek Kulič nebudou rádi vzpomínat na letošní jaro, během kterého sparťané přišli o titul a navíc ztratili i kredit u fanoušků. Horváth se dokonce dostal na konci sezony do sporu s fanoušky a dnes už je takřka jednou nohou ze Sparty.

Horváth ještě před týdnem na startu letní přípravy tvrdil, že zatím hodlá zůstat ve Spartě, ovšem už v sobotu se nechal slyšet, že jeho odchod je na spadnutí. Od té chvíle se vyhýbá novinářským dotazům, a když už na téma svého odchodu začne mluvit, pak nijak nepřipomíná věčně rozesmátého muže, jak ho veřejnost obvykle zná.

"Nyní ke své budoucnosti neřeknu více, než že není podstatné, kde chci být já. Dostal jsem jasný signál a můj osud je už nyní v rukou Sparty a mého manažera," tvrdil dnes Horváth po sparťanském dopoledním tréninku ve Františkových Lázních, kde je klub na kondičním soustředění.

V Horváthovi to vřelo už po posledním utkání, kdy ho sparťanští fandové vyzývali k odchodu. Po něm poprvé naznačil, že by mohl odejít už v létě. Ještě více ho zřejmě ale trápí, že se ho klub poté před fandy nezastal. "No, musím přiznat, že jsem čekal jiný přístup," řekl a zopakoval, že nyní záleží na dohodě klubu a manažera Ondřeje Chovance. "Zájem nového trenéra sice cítím, ale nevím, zda to něco ještě může změnit," uvedl Horváth, který má údajně konkrétní nabídky z Teplic a Plzně.

Osobně by ale nejraději asi zmizel v zahraničí. "V Japonsku už ale nemám takové kontakty," připomněl s úsměvem někdejší působení v Kóbe, odkud zamířil na Letnou. Do Asie ho tehdy přivedl trenér Ivan Hašek, který je nyní v angažmá v SAE v klubu Al Ahlí. Nevydá se proto Horváth znovu ze stejným koučem do exotického angažmá? "No, ještě mi Ivan nevolal, ale mohl by se mi ozvat," řekl fotbalista už zase v dobrém rozmaru.

Kulič přišel kvůli pokaženému jaru o účast na Euru, kam by ale stejně nakonec asi jet nemohl, protože musel na operační sál. A to hned dvakrát. "S levým kolenem jsem musel na obroušení chrupavky, ale po návratu od moře jsem šel ještě na operaci s nosem. Měl jsem ho už třikrát zlomený a špatně se mi dýchalo, proto mi museli opravit nosní přepážku. Trochu jsem se toho bál, ale teď už cítím, že to bylo správné rozhodnutí," vyprávěl Kulič, který už absolvuje přípravu bez omezení.

I proto se hodlá poprat o místo v základní sparťanské sestavě. "Je nás tady nyní hodně útočníků, a tak uvidím, jak to bude vypadat. Zatím ale o žádné konkrétní nabídce ze zahraničí nevím, to bych řešil až v další části přípravy," tvrdí Kulič.

O možnosti odejít do OFI Kréta slyšel prý jen od novinářů. "Volali mi i řečtí novináři, ale moc jsem jim nerozuměl. Ke mně se však nic konkrétního zatím nedoneslo," uvedl dvaatřicetiletý útočník.

[ 25.6.2008 - ČTK l Foto: ČTK ]