Fotbalisté Ostravy podlehli v přípravě Žilině

Fotbalisté Ostravy druhý zápas v letní přípravě prohráli, když podlehli slovenskému vicemistrovi Žilině 1:2. Baník bezmála hodinu utkání vedl po gólu Aleše Neuwirtha, ale svěřenci bývalého ostravského trenéra Pavla Vrby výsledek ve druhé půli během deseti minut otočili brankami Petera Štyvára.

Klání dvou ofenzivních soupeřů přineslo na úvod přípravy neurovnaný zápas, v němž hosté drželi krok pouze do poločasu. Neuwirth po Otepkově rohu hlavou dostal Ostravu do vedení, po přestávce však získali převahu domácí a Štyvár jim dvěma trefami v rozmezí jedenácti minut zajistil výhru.

Za Baník po příchodu ze Slavie poprvé nastoupila staronová posila David Střihavka, další hráči základní sestavy však scházeli. Nehráli brankář Petr Vašek, René Bolf a Martin Lukeš, útočník Václav Svěrkoš, který dolaďuje svůj odchod do Saturnu Moskevská oblast, ani záložník David Bystroň, jenž je před podpisem smlouvy s Levski Sofia.

Další přípravu Ostrava sehraje v sobotu proti HFK Olomouc.