Jarolím: Abraham se kázeňsky provinil

Jarolím: Abraham se kázeňsky provinil

Diváky, kteří dorazili na první přátelský zápas Slavie, asi překvapilo, že v nominaci chybí jméno Martina Abrahama. Ten se v minulých dnech dopustil kázeňského prohřešku a byl vyřazen z kádru A týmu. "Záleží na něm, jestli ve Slavii zůstane," řekl k celé situaci trenér sešívaných Karel Jarolím, který byl jinak s průběhem přátelského zápasu s Nitrou spokojený.

Karel Jarolím byl s výkonem svého týmu víceméně spokojený. "Na to, že to bylo první utkání, jsme předvedli poměrně slušný výkon. Samozřejmě, že vždycky existují věci, které se dají zlepšit. Obecně ale můžu říct, že jsem byl spokojený," zhodnotil první přátelské utkání svého týmu.

Na zápas si našlo cestu více jak dva tisíce diváků, což slávisty velmi potěšilo. "Čekali jsme, že přijde hodně diváků, ale že jich přijde tolik, to jsme nečekali. Snad si najdou cestu i na další utkání," řekl za celou kabinu kapitán Erich Brabec.

Dvě jména asi slávistickým fanouškům v sestavě chyběla. První byl miláček ochozů Vladimír Šmicer, který laboruje se zraněnou achilovkou. "Šmicer půjde na vyšetření a ukáže se, jak je to s jeho zraněním vážné. V tuto chvíli nemůžu říct, jak to s ním bude vypadat," vyjádřil se Jarolím ke Šmicrově zdravotnímu stavu. Druhým hráčem, který chyběl v Edenu, byl záložník Martin Abraham. "Abraham se dopustil drobného disciplinárního prohřešku a byl vyřazen z A týmu," zdůvodnil jeho absenci Jarolím. "Jsou tři možnosti dalšího postupu. Buď se polepší a vrátí se do áčka nebo bude působit v béčku. Třetí možností je jeho přestup do zahraničí."

V tisku se objevily zprávy o tom, že Slavii by měl opustit její dlouholetý kustod Václav Petrák. "Václav Petrák je stále zaměstnancem klubu a má smlouvu do konce kalendářního roku. To je vše, co k tomu mohu říct," prozradil Ondřej Zlámal, tiskový mluvčí sešívaných.

[ 25. 6. 2008 - Petr Hovorka | Foto: eFotbal.cz ]