O Svěrkošovi se stále jedná, nejblíže má do Saturnu

O Svěrkošovi se stále jedná, nejblíže má do Saturnu

Zřejmě ještě několik dnů si ostravský fotbalista Václav Svěrkoš počká na jméno svého nového zaměstnavatele. Stále však platí, že nejžhavějším favoritem na získání reprezentačního útočníka zůstává Saturn Moskevská oblast, kterému vážně konkuruje i sousední FK Moskva.

Jisté je, že nejlepšího ligového střelce na Bazalech nic neudrží. O Svěrkoše se přetahují bohaté ruské kluby, jejichž kapitál mnohonásobně převyšuje možnosti jakéhokoliv týmu na české scéně. "Evidujeme několik konkrétních nabídek, ale jednání stále pokračují. Je to spíše ještě otázka několika dnů," řekl mluvčí Baníku Igor Bruzl.

Saturn se v čele zájemců drží vlastně už od startu přestupového souboje. Klub předložil Svěrkošovi první návrh smlouvy ještě před evropským šampionátem, po němž hráčův kredit i cena vzrostly díky povedenému střídání proti Švýcarsku a rozhodujícímu gólu. Přestože už pak od kouče Karla Brücknera nedostal důvěru, do hry vstoupily i jiné moskevské kluby FK či CSKA. Saturn je však stále o krok vpředu a během tohoto týdne se vedení se Svěrkošem sešlo na schůzce v rámci týmového soustředění v Rakousku.

Baník v letní pauze ztratí 24 gólů, které v uplynulé sezoně obstarali Svěrkoš s Lukášem Magerou. Toho už v minulém týdnu přetáhl rumunský Temešvár. Náhrada je zatím jen za Mageru: v sestavě ho má zastoupit typologicky podobný David Střihavka, který se na Bazaly vrací po ročním působení v Norwichi a Slavii. Za Svěrkoše si Ostrava vyhlédla Davida Lafatu, o něhož však usiluje více českých klubů a Austria Vídeň se navíc útočníka nemíní jen tak vzdát.

[ 26.6.2008 - ČTK l Foto: MARSfoto ]