Rada: Intertoto je pro hráče větší motivace než běžná příprava

Rada: Intertoto je pro hráče větší motivace než běžná příprava

Prvním českým celkem, který vstoupí do nové sezony pohárové Evropy, budou Teplice. Ty se v sobotu na Stínadlech utkají s Honvédem Budapešť a teplický kouč Petr Rada věří, že jeho mužstvo projde do další fáze soutěže. V rozhovoru pro portál eFotbal.cz mluví o průběhu letní přípravy, zdravotní situaci svých svěřenců a také o dalším možném posílení kádru.

Jak se připravujete na sobotní ostrý vstup do Poháru Intertoto?

"Je to po necelých třech týdnech přípravy a o to víc je to pro nás problém. Příliš jsem se k této možnosti nepřikláněl, ale vedení si přálo soutěž hrát, takže toto rozhodnutí respektuji a plníme úkol. Samozřejmě ale cítíme šanci a budeme chtít postoupit do dalšího kola."

Čeká vás Honvéd Budapešť, soupeř z Maďarska. Co o tomto mužstvu víte?

"Samozřejmě je to kvalitní soupeř, který má v Maďarsku i na evropské úrovni tradici. Velmi nebezpeční jsou dva hráči černé pleti, Genito, jež hraje špílmachra a Abraham v útoku. Jsou rychlí, umí s balónem, nepříjemní hráči, kolem kterých se hra točí. V tuto chvíli bych řekl, že šance jsou vyrovnané."

Máte do sobotního utkání k dispozici kompletní mužstvo?

"Až na Merziče, který zítra (v pátek - pozn. red.) podstoupí operaci třísel a zraněných hráčů, kteří ale se zraněním laborují delší čas. Jde o Štohanzla, kterého trápí koleno, dále Mareše, jenž má něco se zuby a také nebude k dispozici. Naopak hrát může Štěpán Vachoušek, takže se dá říct, že osmnáct hráčů určitě dáme dohromady."

Nebojíte se, že vám Pohár Intertoto může narušit přípravu na ligu a hráči se budou v průběhu podzimu cítit unavení?

"Někdy je to ošidné, jelikož nemůžete trénovat přesně tak, jak byste si přáli. Může to mít nějaký vliv, ale my si to nepřipouštíme a snažíme se co nejlépe připravit. S Honvédem to jistě budou dva kvalitní zápasy, takže i z hlediska přípravy je to pro nás lepší a i pro hráče by to mělo být dostatečně motivující. A pokud bychom neuspěli, budeme se dále připravovat na ligu."

Teplice posílil Štěpán Vachoušek a novou smlouvu podepsal i Tomáš Jun. Počítáte ještě s tím, že přijde nějaká výrazná posila?

"Samozřejmě se ještě budeme poohlížet po dalších fotbalistech. Juna neberu, ten u náš už půl roku působí a kromě Štěpána Vachouška jsou u nás další mladí fotbalisté, které jsme v loňské sezoně zapůjčili do Ústí nad Labem. Pokud se naskytne nějaká šance získat další hráče, všechno probereme s panem Hrdličkou a uvidíme, co se dá dělat."

Hodně se mluví o odchodu Petra Benáta do Českých Budějovic ...

"Post ofenzivního, středového záložníka nemáme obsazený tak, jak bychom si přáli. Pokud Benát odejde, nedá se nic dělat - dostal nabídku a asi bude chtít odejít, i když to zatím není úplně jisté a uzavřené. Kdyby ale odešel, tak se na místo ofenzivního záložníka zaměříme a budeme se snažit někoho získat."

[ 3.7.2008 - Jiří Štádler l Foto: ČTK ]