Jablonec doufá v návrat Lafaty z Austrie

Jablonec doufá v návrat Lafaty z Austrie

Svého bývalého útočníka Davida Lafatu by rádo získalo před novou sezonou vedení Jablonce. Jeho příchod ale zatím naráží na to, že současný zaměstnavatel čtyřnásobného reprezentanta Austria Vídeň nemá za Lafatu adekvátní náhradu.

Lafata odešel do Austrie ze severu Čech před rokem a půl. "Smlouva mu tam končí za rok, ale máme o něj eminentní zájem. Chtějí ho i další kluby, hráč se ale hodlá vrátit k nám," řekl místopředseda klubu Miroslav Pelta na tiskové konferenci. Klub prý intenzivně pracuje i na příchodu dalších útočníků. "Jednáme se Slavií a Spartou, kde mají útočníků hodně," uvedl Pelta.

Severočeský klub vstoupí do nového ligového ročníku pod názvem FK Baumit Jablonec. Výrobce stavebních hmot se stal strategickým partnerem klubu na tři roky.

"Rozpočet našeho klubu se pohybuje kolem 70 milionů korun a plnění Baumitu je ve výši deset milionů korun ročně," řekl Pelta. Vstup společnosti do jabloneckého fotbalu považuje za impulz. "Budeme chtít posílit kádr, postupně jej stabilizovat a věřím, že přijde lepší období našeho klubu," řekl funkcionář dvanáctého celku loňské sezony.

Zatím první posilou je třicetiletý obránce či defenzivní záložník Petr Pavlík, který podepsal s klubem tříletý kontrakt. "Do Jablonce se vracím po sedmi letech. Ve Slovácku jsem hrál o záchranu, v Brně nejdříve také, ale v poslední době jsem bojoval o pohárové příčky. Totéž bych si přál i v Jablonci," uvedl Pavlík.

V dosavadních dvou přípravných zápasech proti Teplicím a Liberci však nedal Jablonec ani jednu branku. "V obranné fázi jsme drželi krok, ale směrem dopředu jsme se příliš neprosadili. Posílení útoku je nezbytné," řekl kouč František Komňacký. Cíle do nastávající sezony bere realisticky. "Každý chce hrát co nejvýše, ale jsme si vědomi toho, na co náš tým má. Proto si klademe za cíl hrát v klidném středu tabulky," dodal.

[ 4.7.2008 - ČTK | Foto: MARSfoto ]