Bohemians Praha zdolali v přípravě 2:0 Plzeň

Fotbalisté Bohemians Praha úspěšně vstoupili do letní přípravy výhrou 2:0 nad Viktorií Plzeň. Oba góly dal ligový nováček na strahovském stadionu Přátelství ve druhém poločase zásluhou letních posil.

Již minutu po pauze se trefil bulharský útočník Emil Stojev, gól však nebyl uznán pro ofsajd. V 55. minutě už se tým v zelenobílých dresech radoval oprávněně, po centru Martina Zbončáka otevřel skóre belgický útočník Mayola Biboko, jenž nastoupil do druhého poločasu místo jiné posily Bohemians Marka Kincla. O šest minut později se Biboko změnil v nahrávače a Josef Semerák, který přišel z Kladna, zvýšil na 2:0. V dalších šancích oba střelci už gólmana Ticháčka nepřekonali.

"Bohemka vystřídala dvě jedenáctky, my jsme střídali až v závěru zápasu. Bylo to znát, soupeř byl živější a pracovitější. Chybovali jsme vinou únavy, takové chyby dělat normálně nebudeme," řekl plzeňský kouč Jaroslav Šilhavý.

"První poločas byl oboustranně bojovný, ve druhém nám pomohla nejen střídání, ale i vítr k výhře 2:0. Každé vítězství potěší, i když raději bych porazil Plzeň až v lize," uvedl trenér vítězů Luboš Urban, který poslal do hry osm nových hráčů. "Do dvanáctého července se rozhodneme, kdo z posil u nás zůstane," dodal.

Výsledek:

Bohemians Praha - Viktoria Plzeň 2:0 (0:0)
Branky: 55. Biboko, 61. Semerák. Rozhodčí: Ochotnický. ŽK: Lencevič (Bohemians). Diváci: 60.

Bohemians Praha: Winter (46. Šimon) - Buryán (46. Janů), Obermajer (46. Dimov), Lencevič (70. Grznár), Grznár (46. Turtenwald) - Adjei Kwame (46. Birhanzl) - Zoubek (46. Fenyk), Galbavý (46. Semerák), Zbončák - Kincl (46. Biboko), Stojev (58. Jandzik). Trenér: Urban.
Viktoria Plzeň: Ilizi (46. Ticháček) - Vaculík, Müller (63. Knakal), Navrátil, Lecjaks - Trapp - Malcharek (80. Staněk), Horváth, Roth (73. Puchmertl) - Varadi, Mlika. Trenér: Šilhavý.

[ 5.7.2008 - ČTK l Foto: ČTK ]