Turnaj v Čelákovicích vyhrála Mladá Boleslav, Slavii porazila 3:0

Turnaj v Čelákovicích vyhrála Mladá Boleslav, Slavii porazila 3:0

Šestý ročník turnaje O pohár starosty Čelákovic vyhráli fotbalisté Mladé Boleslavi, kteří ve finále zdolali vítěze z předchozích dvou let a ligového mistra Slavii Praha jednoznačně 3:0. Třetí skončilo 1. FC Brno po výhře 3:1 nad Jabloncem.

Finále nabídlo pohledný fotbal. Oba týmy si vytvořily mnoho šancí, které Slavia na rozdíl od soupeře nedokázala využít. Skóre otevřel ve 12. minutě Řezníček, když s přehledem proměnil penaltu. Za dalších pět minut se po závaru před brankou Slavie prosadil boleslavský navrátilec Pecka a někdejší nejlepší ligový střelec obstaral i poslední gól zápasu. Ve 34. minutě skóroval zblízka po přesném centru Sedláčka.

Slávisté Švento a Volešák v prvním poločase nastřelili břevno, po přestávce vychytal střídajícího Necida ve stoprocentní šanci brankář Šeda.

V úvodním utkání Slavia zdolala Jablonec 2:0, když se trefil i bosenský útočník Adilovič, který je ve Slavii na testech. Ve 36. minutě vystřídal Hadzibuliče a o 12 minut později dal druhý gól zápasu. "Hadzibulič už s námi týden trénuje, absolvoval i hrubou přípravu, je vidět že je to kvalitní útočník. Dnes jsme zkusili i Adinoviče a jeví se velmi dobře. V testovaní budeme pokračovat," řekl asistent slávistického kouče Pavel Řehák. Mladá Boleslav postoupila do finále po jasné výhře 3:0 nad Brnem.

Semifinálové zápasy se hrály na 2x35 minut a zápas o třetí místo na 2x40 minut.

Výsledky:

Finále:

Slavia Praha - Mladá Boleslav 0:3 (0:3)
Branky: 17. a 34. Pecka, 12. Řezníček z pen.

Sestavy:

Slavia: Vaniak - Krajčík (41. Gebre Selassie), Hošek, Brabec, Hubáček - Volešák, Cissé (53. Necid), Tavares, Švento (63. Černý) - Toleski (41. Adilovič), Šenkeřík (74. Ivana).
Mladá Boleslav: Šeda - Ševinský, Procházka, Rolko, Hrdlička - Nečas, Mendy, Ganudrava, M. Sedláček - Řezníček, Pecka.

O 3. místo:

1. FC Brno - Baumit Jablonec 3:1 (3:1)
Branky: 18. Hanák, 32. Střeštík z pen., 40. Došek - 27. Peškar.

Sestavy:

Brno: Lejsal - Hanák, Trousil, Dvorník (41. Král), Švejnoha - Kalivoda (5. Baláž), Živný, Polách (41. Mareček), Střeštík (41. Čoupek) - Došek, Vrána (41. Šural).
Jablonec: Zich - Kuželka (41. Stožický), Krejčí, Pavlík, Hamouz - Peškar, Šisler, Eliáš, Haurdič - Vošahlík, Valenta.

Semifinále:

Slavia Praha - Baumit Jablonec 2:0 (1:0)
Branky: 35. Ivana, 48. Adilovič.

Sestavy:

Slavia: Vorel - Kindel (22. Krajčík), Latka, Suchý, Šiklič - Gebre Selassie, Belaid, Jarolím, Černý - Hadzibulič (36. Adilovič), Ivana (56. Necid).
Jablonec: Špit - Zábojník, Homola, Huber, Radhouz - Michálek, Loučka, Klapka, Groh, Hloušek - Mešanovič.

1. FC Brno - Mladá Boleslav 0:3 (0:1)
Branky: 18. Poláček, 61. Kysela, 66. Papadopulos.

Sestavy:

Brno: Hrdlička - Švejnoha (36. Král), Trousil (36. Živný), Dvorník, Čoupek - Kalivoda, Polách, Mareček, Střeštík - Šural (36. Borák), Došek (36. Vrána).
Mladá Boleslav: Kubásek - Kalina, Rajnoch, Janíček, Mach - Kysela, Sylvestre, Opiela, Poláček - Papadopulos, Táborský.

[ 5.7.2008 - ČTK l Foto: ČTK ]