Vozábal přestoupil do Viktorie Žižkov

Vozábal přestoupil do Viktorie Žižkov

[b]Aktualizováno.[/b] Druhým fotbalistou, který po odchodu Jaromíra Plocka opouští v letní pauze Dynamo České Budějovice, je záložník Martin Vozábal. Devětadvacetiletý fotbalista bude od nadcházejícího ligového ročníku působit na pražském Žižkově. Informaci o přestupu potvrdil sekretář Dynama Milan Čadek: "Je to skutečně tak, Martin Vozábal se stal hráčem Žižkova a nastupuje přípravu v tamním klubu." Zkušený fotbalista má na svém kontě 210 ligových zápasů, z nichž hned 174 odehrál v dresu budějovického klubu. Informaci přinesl jihočeský klub na svém webu.

V loňské sezoně odehrál Vozábal za Dynamo celkem 26 prvoligových zápasů, v nichž vstřelil tři branky a na další tři přihrál. Stejně jako celému týmu se mu dařilo především na podzim, kdy ve spolupráci s Jaroslavem Černým vytvořil velmi kvalitní záložní řadu.

Po skončení sezony se začal spolu s týmem připravovat na nadcházející ligový ročník 2008/09, avšak hned v prvních týdnech o jeho služby projevily zájem Bohemians, Žižkov a Plzeň. Hráč se nakonec po několikadenních jednáních dohodl na přestupu na Žižkov. Pražský celek je momentálně na soustředění na Slovensku, tam by ho měl Martin Vozábal v dohledné době následovat.

Sportovní ředitel Žižkova Pavel Kuka řekl, že Vozábal podepsal smlouvu na tři roky. "Jde o zkušeného hráče, který by měl na sebe vzít zodpovědnost za tvorbu hry, umí velmi dobře kopat standardní situace. A hlavně vedle něj porostou mladí kluci, kterých máme v týmu hodně. V tréninku i zápasech se vedle něj budou učit, a to je pro ně nesmírně důležité," řekl Kuka.

Pro Žižkov jde již o druhou zkušenou posilu do zálohy. Na konci června se vedení pražského klubu podařilo získat Patrika Gedeona. Oba by se měli pokusit zacelit mezeru po Ondřeji Kušnírovi, který přestoupil do Sparty.

[ 10.7.2008 - eFotbal.cz / ČTK l Foto: MARSfoto ]