Fotbalisté Slavie odjeli na soustředění do Itálie

Fotbalisté Slavie odjeli na soustředění do Itálie

Pouze s jednou letní posilou Ronaldem Šikličem odcestovali dnes dopoledne fotbalisté mistrovské Slavie Praha na herní soustředění do Itálie. Jejich dočasným domovem se do 22. července stane Piano d'Arta v lázeňské oblasti Arta Terme, vzdálené 50 kilometrů od Udine.

Vedle tréninků sehrají červenobílí v Itálii čtyři přípravná utkání: 19. července v Sappadě proti Udine, o tři dny později v Oronzo di Cadore s Laziem Řím. Ještě předtím by Slavia měla nastoupit proti finalistovi Poháru UEFA Glasgow Rangers, tento soupeř je však teprve v jednání stejně jako čtvrtý zápas s dalším týmem z italské nejvyšší soutěže.

"Naším cílem je nyní zaměření na herní stránku. Proto jsem spokojen, že budeme hrát s kvalitními týmy, protože jen tak můžeme být dobře rozehraní na důležité zápasy předkola Ligy mistrů," řekl ČTK trenér Karel Jarolím. Kouče nicméně poněkud zneklidňuje, že se podařilo získat zatím jen jednu posilu. "Nejvíce nás bota tlačí v útoku, tam alespoň jednoho hráče ještě potřebujeme," dodal Jarolím.

Kapitán Erich Brabec tvrdí, že se tým na soustředění i na kvalitní soupeře těší. "Máme za sebou hrubou přípravu, příprava na hřišti je vždy příjemnější," řekl před odjezdem novinářům. "Věřím, že se nám podaří vyladit formu tak, abychom vstoupili do ligy i do pohárové Evropy tak dobře jako před rokem," dodal slávistický obránce.

Na soustředění odjelo 23 hráčů: z posil pouze Šiklič a z fotbalistů, kteří byli na testech, ještě záložník Amadou Cissé z Guineje. S týmem jedou i dva mladíci z dorosteneckého týmu, obránci Marek Kindel a Jan Hošek.

Naopak chybějí hráči, kteří si léčí zranění: Vladimír Šmicer, Petr Janda, Jiří Studík, Lukáš Vácha a František Dřížďal. Neodjeli ani Tomáš Necid, jenž se s reprezentační devatenáctkou připravuje na mistrovství Evropy, a Martin Abraham, který byl vyřazen z kádru a připravuje se individuálně.

Nominace Slavie na soustředění v Itálii:

Brankáři: Vorel, Diviš, Vaniak,
obránci: Brabec, Hubáček, Šiklič, Latka, Kindel, Suchý, Gebre Selassie, Hošek,
záložníci: Tavares, Cissé, Belaid, M. Jarolím, Jablonský, Krajčík, Volešák, Švento, Černý,
útočníci: Toleski, Šenkeřík, Ivana.

Program zápasů:

13. července: Slavia - Glasgow Rangers (ještě bude potvrzeno).
16. července: Slavia - soupeř bude upřesněn,
19. července: Slavia - Udine (18:00 v Sappadě),
22. července: Slavia - Lazio Řím (18:00 v Oronzo di Cadore).

[ 11. 7. 2008 - ČTK | Foto: ČTK ]