Žižkov na závěr soustředění porazil Slovan Bratislava

Žižkov na závěr soustředění porazil Slovan Bratislava

Hráči Viktorie Žižkov zakončili své přípravné turné po Slovensku výhrou 1:0 nad Slovanem Bratislava. O jedinou branku se pět minut před koncem nedělního zápasu postaral útočník Demjan.

Trenér Stanislav Griga již mohl využít služeb největší letní posily Martina Vozábala, který v týdnu přestoupil z Českých Budějovic. Vozábal ukázal, že bude oporou, když si dobře rozuměl s kapitánem Luďkem Straceným a zaměstnával obranu slovenského soupeře, kterému už příští týden startuje ligová soutěž.

Oba týmy se zaměřily hlavně na obranu a rychlé protiútoky. Právě po jednom z nich se v závěru prosadil Demjan a zajistil Žižkovu vítězné loučení se slovenským soustředěním, na kterém Pražané předtím pouze jednou remizovali a dvakrát prohráli.

"Pro mužstvo to byl velmi významný zápas. Bylo důležité na závěr soustředění vyhrát, a to hlavně kvůli sebevědomí našich hráčů," uvedl Griga pro oficiální stránky klubu.

Tým podle něho působil velmi kompaktně a odehrál kvalitní utkání. "Navíc soupeř, kterému už za pár dní začíná první liga, nastoupil v té nejsilnější možné sestavě, a o to je vítězství cennější," dodal trenér Žižkova.

Slovan Bratislava - Viktoria Žižkov 0:1 (0:0)

Branka: 85. Demjan.
Sestava Žižkova: Hruška - Šťastný, Labant, Gabriel, Zengue - Stracený, Novotný, T. Procházka, Vozábal, Čermák (71. Folwarczny) - Demjan (87. Hemi).

[ 13. 7. 2008 - ČTK l Foto: skcb.cz ]