Bude Wilfried novou hvězdou Sparty?

Bude Wilfried novou hvězdou Sparty?

Před týdnem věděli jen ti nejzasvěcenější, kdo to je Bonno Wilfried. Teď už se mezi sparťanskými fanoušky neprobírá nikdo jiný. Teprve 19letý útočník přišel do A týmu z letenské rezervy a ukázal se v tom nejlepším světle.

Dlouho se ve Spartě neprosadil žádný zahraniční fotbalista. Teď možná přišel čas na změnu. Tou je Bonno Wilfried – mladý talent z Pobřeží slonoviny, který zatím v přípravě předváděl vynikající výkony.

Nejprve se skvěle uvedl v zápase proti druholigovému Sokolovu. Patřil v něm k nejlepším hráčům. Tento fakt potvrdil dvěma gólovými přihrávkami, kterými pomohl svému týmu otočit už zdánlivě prohraný duel.

Naposledy se blýsknul dvěma brankami v závěru utkání proti rakouskému třetiligovému celku, kterými zajistil Spartě povinné vítězství. Před tím stačil ještě trefil břevno a na jeden gól nahrát.

"Bonny nás stále příjemněji překvapuje. Už podruhé přišel na hřiště po změně stran a režíroval obrat. To není náhoda," pochválil hráče nový trenér Sparty Vítězslav Lavička, který je zatím s průběhem soustředění v rakouském Bad Kleinkirchheimu spokojený.

To, že se Wilfried objevil ve Spartě, je celkem náhoda. Původně si talentovaného Afričana vyhlédl Liverpool. Jenže nakonec se tým z Anfield Road nedohodnul s manažerem hráče, a tak z jednání sešlo. Pak se ozval letenský klub, který Wilfriedovi dal šanci na aklimatizaci v rezervním týmu.

Teď si ho trenér Lavička vybral do prvního týmu a devatenáctiletý mladík se kouči za šanci odměnil nejlépe jak mohl. Nejenže měl podíl celkem na pěti gólech. 'Bonnyho' zdobí také velká rychlost a bojovnost. Navíc se talentovaný střelec nebojí pobavit diváky zajímavými fotbalovými kousky.

Aby nezůstalo jen u chvály. Wilfried sice ve dvou utkáních zahrál výtečně, na druhou stranu se jednalo o soupeře z nižších soutěží. Proto je na místě euforii trochu přibrzdit. Dnes sparťané hrají proti rumunskému Galati, ve středu proti Fenerbahce, a právě tato utkání teprve ukáží, jak na tom Wilfried doopravdy je …

[ 14.7.2008 - Jiří Mahr l Foto: sparta.cz ]