Brankář Casillas prodlouží smlouvu v Realu

Brankář Casillas prodlouží smlouvu v Realu

Brankář IKER CASILLAS prodloužil smlouvu s Realem Madrid. Španělský gólman podepíše nový pětiletý kontrakt, který ho s klubem spojí až do roku 2011.

"Na přestup jsem vůbec nepomýšlel," přiznal Casillas. "Chci s týmem sbírat další a další trofeje a vrátit tak klubu důvěru, kterou mi dává," zavázal se brankář, jenž tímto prohlášením ukončil spekulace o svém možném odchodu do Manchesteru United nebo Barcelony, kam měl podle informací španělských médií namířeno po vypršení svého kontraktu v červnu příštího roku.

Čtyřiadvacetiletý gólman však svou budoucnost i nadále spojuje s "bílým baletem". "Je to pro mě šťastný den. Vždycky jsem říkal, že tady chci hrát víc než v jakémkoliv jiném klubu. Teď doufejme, že v roce 2010 budeme moci prodloužit do roku 2016 nebo 2017," řekl agentuře EFE gólman, který se netají tím, že by v madridském klubu rád ukončil kariéru. "Vyrůstal jsem v Realu a chci v Realu i zemřít," řekl Casillas s nadsázkou.

V brance Realu Casillas debutoval jako osmnáctiletý v prosinci 1999 a v letech 2000 a 2002 pomohl svému týmu k triumfům v prestižní Lize mistrů. Roku 2003 sehrál spolu s Ronaldem klíčovou roli v úspěšném boji Realu o titul ve španělské lize.

[ 30.11.2005 - ČTK / Reuters / eFotbal. Foto: MARSfoto ]