Zvednou Liberec úspěšní reprezentanti?

Zvednou Liberec úspěšní reprezentanti?

Sedm bodů z šesti utkání a až desáté místo v tabulce, na to nejsou pod Ještědem zvyklí a tak se severočeský klub po zásluze ocitl pod silnou kritikou. Nepohodu posledních týdnů by mohli zlepšit úspěšní reprezentanti do jednadvaceti let, kterých je v liberecké kabině hned celé kvarteto.

Když před třemi týmy smetl Slovan na svém hřišti České Budějovice, zdálo se, že je na dobré cestě z výsledkové mizérie. "Teď povinně zvládnout odvetu s Dinamem Bukurešť, vyhrát nad Bohemians Praha a reprezentační pauza bude hned příjemnější," neslo se libereckou kabinou plnou euforie po dvou povedených výsledcích, které ovšem předznamenaly o to větší pád.

Jen několik dní poté totiž Liberec doma ztratil tříbrankový náskok na rumunský celek a po penaltovém rozstřelu se musel rozloučit s vidinou Evropské ligy. Když za několik dní odjížděli Severočeši s prázdnou také ze Strahova, výsledková tragédie byla dokonána. V něčem však přeci jen liberečtí měli pravdu, reprezentační pauza přišla vhod. "Bylo na čase tu mizérii zastavit," shodli se hráči Slovanu.

Navíc hned čtyři z nich z klubu odjeli reprezentovat českou jednadvacítku. V ní zazářilo především trio Gecov, Dočkal, Vácha, které se skvělými výkony podílelo na dvou kvalifikačních výhrách, jež by mohly poslat tým nejen na mistrovství Evropy v Dánsku, ale dále také na Olympijské hry v Londýně.

Teď by úspěšní mladí reprezentanti mohli přenést pohodu také do klubu, který se potácí ve druhé polovině tabulky, kam rozhodně kvalitou kádru nepatří. Na úvod je však čeká soupeř z nejtěžších, ligový mistr z posledních dvou let, pražská Slavia. Pokud však chtějí začít stoupat tabulkou, nezbývá jim než zabrat už v tomto utkání. Zaplněný stadion u Nisy se má na co těšit.