Pospěch: Kvalifikace nebyla o Slovácích, ale o nás

Pospěch: Kvalifikace nebyla o Slovácích, ale o nás

Český fotbal se pomalu probírá ze zklamání v rámci kvalifikace mistrovství světa 2010 v JAR. Po sobotních zápasech je jasné, že naděje na postup je velmi mizivá. Obránce národního týmu Zdeněk Pospěch v neděli novinářům řekl, že si Češi kvalifikaci prohráli hned v úvodních zápasech.

Tým sice v sobotu porazil Polsko 2:0, jenže na postup do baráže to nakonec nestačilo. "V tom zápase jsme udělali všechno, aby ta šance na postup zůstala. Bohužel Slováci doma prohráli, což jsme nečekali. Musíme ale říct, že kvalifikace nebyla o Slovácích, ale o nás. A my jsme si ten postup ztratili sami," přiznal Pospěch.

Od té doby nemyslí hráči na nic jiného. "Je to velká škoda, šlo o mistrovství světa, člověk o tom stále přemýšlí," uvedl obránce dánské Kodaně. "Nechtěli jsme to dohrát do fáze, ve které už budeme muset spoléhat na jiný tým. Kvalifikace je dlouhá, a když se nezískají body na začátku, na konci je hodně těžké nahánět to zpátky," zamyslel se Pospěch.

Naděje umírá poslední a český tým má ještě přeci jen šanci na postup do baráže. Jenže to by museli Slovinci ztratit body na hřišti San Marina, což je velmi nepravděpodobné. "Byl by to opravdu velký zázrak, kdyby San Marino doma vyhrálo nebo remizovalo. Nevím, co by se muselo stát, je to hodně nereálné. Je těžké tam hrát, sami jsme se o tom přesvědčili, ale nemyslím si, že by tam Slovinci neuspěli," dodal Pospěch.

Podle něj přišel zlom v dubnovém zápase se Slovenskem, který český tým v Praze nezvládl a prohrál 1:2. "Myslím, že se kvalifikace lámala hlavně tady. Kdybychom alespoň remizovali, mohlo to vypadat jinak. Také jsme ani jednou nevyhráli venku, kromě toho zápasu v San Marinu," litoval pravý obránce národního týmu.

Přitom před začátkem kvalifikace o MS 2010 byly české naděje na postup hodně vysoké. Teď ale převládá zklamání. "Neřekl bych, že je to ostuda. Skupina byla příznivá, ale nezvládli jsme to. Chyběl nám Rosický, nicméně měli jsme se s tím vyrovnat lépe. Nemůžeme se spoléhat pouze na jednoho hráče," uvedl Pospěch. "Naděje je pryč, ale musíme k tomu přistoupit zodpovědně a rozloučit se s kvalifikací vítězstvím. Nevím, co se bude dít po zápase se Severním Irskem," zakončil.