Šardice vyhrály a dostaly se do čela tabulky!

Šardice porazily ve šlágru sobotního programu jihomoravského krajského přeboru Velkou nad Veličkou 4:1 a minimálně do zítřka se posunuly na 1. místo tabulky. Utkání výrazně ovlivnilo zranění Lukáše Macka a následné vyloučení jeho bratra Dušana z 26. minuty. Do utkání vstoupily lépe Šardice, ale akce Foltána s Hofrem zůstaly nedotaženy. V 10. minutě udeřilo na druhé straně. Na hranici šestnáctky zůstal trestuhodně neobsazený Lukáš Macko a po přihrávce Valáška trefil krásně růžek domácí branky - 0:1. Konec druhé desetiminutovky Velké nevyšel. V 16. minutě přihrál Foltán Vavrušovi, který se trefil z hranice penalty přesně k tyči - 1:1. Za pět minut strhl vedení na domácí stranu opět Vavruš, kterému tentokráte přihrával z pravé strany Kopčil. "Škoda, že jsme po krásné první brance neudrželi vedení déle," reagoval na rychlý obrat trenér Velké Petr Kohůt starší.

Za klíčový moment utkání lze považovat 26. minutu. To domácí Janík fauloval Lukáše Macka, který musel být následně odvezen do nemocnice. Janík byl za tvrdý zákrok vyloučen, ale červenou kartu obdržel rovněž veličský Dušan Macko, který přišel bránit svého bratra. "Těžko říci jestli to byl faul na vyloučení. Byl to zákrok ze strany. Ale pokud ho rozhodčí ocenil takto, tak asi byl," vyjádřil se k vyloučení svého hráče František Ondrůšek. Trenér Velké Petr Kohůt vidí v 26. minutě klíč neúspěchu. "Přišli jsme o dva záložníky. Potom neměl kdo dát útočníkům míč," dodal.

Přesto mohla Velká vyrovnat, ale pokus Petra Kohůta, nejlepšího střelce soutěže, z 31. minuty skončil pouze na tyči. "Škoda nastřelené tyče, do té doby to byl vyrovnaný zápas," zalitoval neproměněné šance veličský trenér. Od té doby už bylo na hřišti jenom jedno mužstvo, ale skórovat se povedlo Šardicím až v 73. minutě. Střídající Švrček se trefil po 5ti minutách pobytu na hřišti. Za dvě minuty bylo v Šardicích ještě veseleji. Velké nevyšel ofsajd systém a útočník Foltán se řítil sám na Sládečka, kterého obstřelil a bylo to 4:1. Ještě na začátku poločasu měly oba týmy po jedné šanci - domácí Hofr a hostující Kučera je neproměnili.

Konec utkání už se odbýval především před brankou Velké, ale skóre už se nezměnilo. I přes nepříznivý stav se mohli veličtí hráči spolehnout na své fanoušky, kterých do Šardic přijelo kolem 50ti a povzbuzovali po celý zápas. "My hrajeme přebor s domácími hráči a fanoušky, kterým také děkuji za výborné povzbuzování," pochválil fanoušky Velké Petr Kohůt starší.

Klíčem k úspěchu Šardic bylo uhlídání útočníků Kohůta s Kučerou, kteří se střelecky neprosadili. "Na Velkou jsme se důkladně připravovali. Zejména jsme se připravovali na Kohůta s Kučerou. Chtěli jsme hrát po stranách, což se nám dost dařilo. Od druhé poloviny 1. poločasu bylo utkání jednoznačně v našich rukou. Předvedli jsme dobrý taktický výkon," dodat domácí trenér František Ondrůšek.

Šardice - Velká nad Veličkou 4:1 (2:1) podrobný on-line přenos jste mohli sledovat ZDE.
Branky: 16. a 21. Vavruš, 73. Švrček, 75. Foltán - 10. Macko L.
ČK: 26. Janík - 26. Macko D.
Rozhodčí: Drozdy Diváků: 160
Šardice: Podolan - Heča, Šimeček (80. Špaček), Janík, König - Štěpanovský, Kopčil, Hofr (68. Švrček), Vavruš - Pochylý, Foltán (86. Kyněra)
Velká: Sládeček - Škopík, Štefánek, Miškeřík, Machálek - Valášek, Macko L. (29. Hrbáč), Holubík, Macko D. - Kohůt, Kučera
Statistiky: střely na branku - 6:4, střely mimo - 6:3, rohy - 6:2, fauly - 7:5.