Baník čeká na příchody Adriana s Risteským

Baník čeká na příchody Adriana s Risteským

Zanedbatelné změny v kádru hlásí na startu přípravy celek Baníku Ostrava. Třetí tým podzimu už v prosinci opustili záložníci Jan Hable s Františkem Metelkou, jedinou novou tváří je stoper Radek Coufal z béčka. V průběhu týdne se k mužstvu připojí i makedonský bek Kire Risteski s kapverdským útočníkem Jerrym Adrianem, kteří budou v Ostravě na testech.

"Nabídky na naše hráče zatím nemáme, ale aktivita na přestupovém trhu bude asi vyšší v příštích týdnech," řekl dnes novinářům generální manažer klubu Verner Lička.

Znamená to, že Baník se na začátku zimní přípravy sešel v plné síle a se všemi oporami. Během nejbližších dnů se k nim přidají i makedonský levý obránce Risteski z Pelisteru Bitola a kanonýr Adriano, který naposledy působil v týmu Orlando Pirates z Jihoafrické republiky.

"Budou trenérům k dispozici na zkoušku. Potřebujeme zjistit, jestli jsou schopni kopírovat naši mentalitu, vůli a fyzickou připravenost. Je třeba je nejprve ověřit," uvedl Lička.

Do 10. ledna se Ostravští budou připravovat doma a v okolí, od příštího týdne je čeká hrubá kondiční příprava ve Velkých Karlovicích. "Tam chceme udělat velký kus práce, je to rozhodující lednový blok. Celá příprava je v lednu objemná s velkým zaměřením na sílu a vytrvalost, ale ani fotbal nepřijde vniveč," řekl kouč Miroslav Koubek.

Ten svým svěřencům zařadil do programu i běžky, spinning nebo step aerobic. "Mám s tím dobrou zkušenost," pousmál se Koubek.

Novotou je i to, že nosná část zimní přípravy se odbude na nové umělé trávě v nedaleké Orlové. I přátelské zápasy si Baník přeložil z městského stadionu ve Vítkovicích do Frýdku-Místku. "Tyto nové plochy mají daleko vyšší parametry a my upřednostňujeme zdraví hráčů a to, aby se na nich lépe pohybovali. Umělá tráva ve Vítkovicích má podle mých informací už něco za sebou," dodal Koubek.