Plzeň zahájila přípravu s mladíky i navrátilci

Plzeň zahájila přípravu s mladíky i navrátilci

Čtyřiadvacet. Právě s tolika hráči počítá trenér Pavel Vrba do startu zimní přípravy plzeňské Viktorie. Aktuálně pátý tým Gambrinus ligy zahájil druhou polovinu sezony v pondělí ráno, od deseti pak již Západočeši polykali první dávky. Kouč počátek přípravy popsal pro oficiální web Viktorie Plzeň.

„Pavel Horváth s Honzou Rezkem jsou na vstupních fyzických testech, David Bystroň se potýká s nachlazením,“ vysvětloval plzeňský kouč absenci trojice opor. Z podzimního kádru scházel také Jiří Mlika, který zamířil do druholigového Sokolova, a také mladý obránce Marek Bauer.

„Jirka Mlika nedostával tolik příležitostí, kolik by si představoval, v Sokolově navíc již předtím působil a určitě Baníku pomůže. Marek Bauer pak dal přednost studiu, fotbalu by se nyní chtěl věnovat pouze na výkonnostní úrovni,“ doplnil Vrba informace k oběma odchodům.

Návrat do Štruncových sadů naopak zažil Jan Halama, jenž podzimní sezonu strávil na hostování v Bohemians Praha, a gólman Dan Houdek, který pomáhal k bodům druholigové Čáslavi. „Kádr se samozřejmě ještě může měnit, ale velké přesuny nejsou na pořadu dne. Možná se objeví na zkoušku několik mladých fotbalistů, kteří jsou vytipováni především do budoucnosti,“ řekl plzeňský lodivod k možným změnám v týmu.

Úplnými nováčky v kabině prvního týmu jsou pak dvě naděje z juniorky a dorostu – záložníci Vladimír Darida a David Vaněček. „Byl jsem ráno trošku nervózní, ale kluci nás přijali úplně v pohodě,“ řekl k premiéře devatenáctiletý Darida a s úsměvem dodal: „Chvíli jsem přemýšlel, jestli třeba Pavlu Horváthovi mohu tykat, ale nakonec to vyřešil za mě. Takže spokojenost.“

Během prvního týdne absolvují funkční testy všichni fotbalisté, mimo to je každý den čekají dvě tréninkové fáze. V sobotu se pak od 11 hodin představí v zahajovacím utkání plzeňské skupiny Tipsport ligy proti celku Příbrami. „Na zápasy se určitě těšíme, je to vždy v zimě příjemné zpestření. Navíc už máme něco naběháno z domova, takže tradiční dřinu snad zvládneme,“ shrnul za spoluhráče Milan Petržela a trenér Vrba vzápětí svého svěřence doplnil:

„Kluci běhali se sporttestry již od 17. prosince, všichni mají v nohou přes sto kilometrů. Nyní budeme chtít hodně běhat s balonem. Vrcholy přípravy pak budou turnaj v Rusku a desetidenní soustředění ve Španělsku. Věřím, že kvalitní přípravu následně přetavíme v úspěšné jarní výsledky.“

Viktoria zahájí jarní ligové boje v sobotu 27. února proti Baníku, známý je už také termín dohrávky proti vedoucím Teplicím. Na sever Čech vyrazí Plzeňané ve středu 10. března, následující domácí duel proti Bohemians 1905 se překládá z původní soboty na neděli 14. března.