Mendy a Sylvestre se statečně perou na lyžích

Mendy a Sylvestre se statečně perou na lyžích

Kondičního soustředění v Krkonoších, které jsou až do 15. ledna přechodným domovem hráčů Mladé Boleslavi, se účastní dvaadvacet hráčů a pět členů realizačního týmu. Přípravu na lyžích statečně zvládají i začátečníci Mendy a Sylvestre.

Do Harrachova ze zdravotních důvodů neodjeli Pecka, Mach a Dittrich. Horskou výpravu tvoří brankáři Miroslav Miller a Jan Šeda, hráči Adrian Rolko, Tomáš Janíček, Václav Kalina, Jan Rajnoch, Václav Procházka, Tomáš Fabián, Ondřej Kúdela, Tomáš Poláček, Ludovic Sylvestre, Alexandre Nöel Mendy, Lukáš Opiela, Tomáš Hrdlička, Ivo Táborský, Marek Kulič, Radim Nečas, Jan Chramosta, Libor Tafat, Ondřej Zahustel, Jan Bořil a Michal Sedláček.

Hlavní trenér Karel Stanner má k ruce asistenty Ladislava Maiera s Martinem Třasákem, maséra Václava Kubíčka a kustoda Pavla Uhlíře. Každý den po ránu hráči začínají v hotelové posilovně a dopoledne je čeká vytrvalostní trénink na lesních cestách a zasněžených stráních. "Zaberte naplno a sprintujte všechny úseky s maximálním možným nasazením," vyzýval Stanner, který si tréninkové nasazení hráčů pochvaloval.

V rámci horského soustředění naběhá každý fotbalista padesát kilometrů po svých a dalších padesát kilometrů s lyžemi na nohou. Ale i takoví lyžařští začátečníci, jakými jsou Sylvestre s Mendym, pracují bez úlev a ze všech sil. V čele lyžařského pelotonu jsou obvykle Rajnoch a Poláček.

Stanner dobře ví, že příprava v horských podmínkách je pro boleslavské fotbalisty něčím zcela jiným, než co zažili v poslední době. "Týden na horách ze šesti měsíců, kdy se pořád připravují na hřišti, by pro ně měl být potřebným zpestřením," říká Stanner.

Ten navíc věří, že na organismus každého sportovce má pobyt ve vyšší nadmořské výšce blahodárné účinky. "Určitě jsme v Harrachově našli příjemnější prostředí s lepším počasím a čistějším vzduchem než v Mladé Boleslavi, kde byla v lednových dnech inverze," dodal mladoboleslavský kouč.

Z horského prostředí se fotbalisté vrátí do Pojizeří po pátečním obědě 15. ledna. O den později, v sobotu 16. ledna od 11 hodin se v areálu mladoboleslavského Městského stadionu v přátelském duelu střetnou s druholigovým Baníkem Most.