Keita k vyloučení Toga: Přijeli hrát, ne zemřít

Keita k vyloučení Toga: Přijeli hrát, ne zemřít

Národní federace Toga podala oficiální protest proti rozhodnutí Africké fotbalové konfederace vyloučit seniorskou reprezentaci země z účasti na dvou následujících kontinentálních mistrovstvích.

Toto rozhodnutí následovalo poté, co se výprava Toga stala terčem ozbrojeného útoku separatistů, kdy zemřeli dva členové výpravy a také řidič autobusu, který ji na šampionát v Angole vezl. Tým se následně Afrického poháru národů nezúčastnil.

Na výzvu nejvyšších tožských politických představitelů se totiž výprava vrátila zpět do vlasti. Togo bylo následně vyloučeno z turnaje. Vláda Toga a příbuzní obětí chtějí ve Francii žalovat Africkou fotbalovou konfederaci a jednu ze dvou separatistických organizací, které se k útoku přiznaly.

Potrestání Toga za neúčast na turnaji odsoudili i fotbalisté z jiných zemí.

"Doufám, že vyloučení odvolají, protože je nespravedlivé. Hráči jeli do Angoly hrát, ne zemřít," prohlásil záložník Mali a Barcelony Seydou Keita. "Také naše první reakce, když jsme se o tom dozvěděli, byla, že pojedeme domů. Nejen proto, že se situace zdála být nebezpečná, ale proto, že zahynuli naši kamarádi," dodal.