Víkend přinesl jatka v Edenu a drtivý závěr Sparty

To tu ještě nebylo! Šlágr kola, nula gólů, tři hráči v nemocnici. Tak by se dal ve stručnosti shrnout zápas Slavie s Teplicemi, který víc než fotbal připomínal jatka. Velké drama zažila také Mladá Boleslav, která se Spartou ještě čtyři minuty před koncem držela jednobrankový náskok. Nakonec nezískala ani bod.

Aktuální tabulka Gambrinus ligy

Měl to být nejzajímavější zápas 19. kola. Nakonec tomu tak skutečně bylo, ale nikoli po fotbalové stránce. Zápas úřadujícího mistra s aktuálním lídrem tabulky nijak nevynikal z průměru, šancí bylo poskrovnu a navíc nepadl ani gól.

V podstatě by se o takovém zápase nemluvilo… Kdyby se v něm ale nezranili hned tři hráči tak vážně, že všichni skončili ve vojenské nemocnici v pražských Střešovicích. Přitom nešlo o nijak tvrdý duel, kde by se to „řezalo“. Jen díky smůle jinak zcela běžné fauly zavinily tohle neštěstí, jež nemá v Gambrinus lize obdoby.

Pavel Janda, Milan Matula a Riste Naumov. To je trojice, kterou teď čeká nucená pauza. Zatímco u posledně jmenovaného to může být rok i déle, Janda s Matulou by se mohli vrátit do tréninku už za týden.

Mladá Boleslav se chtěla v domácím prostředí na Spartu vytáhnout. Sice to byli Letenští, kdo si v úvodu vytvořil převahu a také šance, ale nakonec se z úvodního gólu radovali Středočeši, když po pěkné individuální akci skóroval exsparťan Marek Kulič.

Zřejmě by se manažer Sparty Jozef Chovanec stal opět terčem kritiky především z řad sparťanských fanoušků. Vždyť jeho svěřenci ještě pár minut před koncem utkání stále prohrávali gólem z první půle, přičemž fotbal z jejich strany se přívlastkem „atraktivní“ rozhodně označit nedal.

Pak však přišel drtivý závěr loňského vicemistra. Dvě branky během šesti minut, navíc v samotném závěru. Tohle asi čekal málokdo z přihlížejících. V tomto utkání se jasně ukázalo, že bojovat až do závěrečného hvizdu se vyplácí! A zdá se, že trenér příznivce Sparty díky tomu zase na chvíli „umlčí“.

Za divácky nejatraktivnější zápas se dá považovat měření sil dvou moravských rivalů - Brna a Ostravy. Konkrétně druhý poločas utkání snesl ty nejpřísnější měřítka – padly v něm dva góly, další regulérní branku sudí neuznal, k vidění bylo několik slibných šancí na obou stranách, tyčka i břevno, hra měla tempo a myšlenku. Jen více takových zápasů.

Ostudou nadále zůstává tragická návštěvnost střížkovské Bohemky, která svá domácí utkání hraje na Strahově. Na záchranářský duel se Slováckem (1:1) si našlo cestu pouhých pět set diváků. „Taková Bohemka v lize, to je hrozný,“ okomentoval situaci záložník Slovácka Lukáš Zelenka.

Nejvíce lidí zavítalo do Edenu (8761), hodně jich přišlo na fotbal také v Mladé Boleslavi a čtyři tisícovky sledovaly duel v Brně. Návštěvnost zbylých zápasů však byla mizerná. Kromě zmíněných výjimek ani jeden ze stadionů nehostil více jak čtyři tisíce diváků. A svádět to na počasí je zřejmě jen alibistická výmluva všech – v Německu byly k vidění ve většině případech zcela zaplněné ochozy. A tepleji na západě o víkendu nebylo…