Baník v Příbrami nevyhrál a v lize končí třetí

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Ostravští sice chtěli zápas v Příbrami zlomit ve svůj prospěch, ale stylem hry, který předváděli, to snad ani nešlo. I díky pozorné domácí obraně. Baník tak v Příbrami po remíze 1:1 ztratil nejen veledůležité dva body, ale i titul a druhé místo.

Úvod utkání patřil Středočechům, kteří se dostali do vedení již v sedmé minutě. To míč potáhl po levé straně kapitán Daniel Huňa a před brankou našel nepokrytého Pilíka. Ten už si se šancí poradil a otevřel skóre zápasu.

V tu chvíli měli Ostravští titul hodně daleko. Alespoň lehce jim ho přiblížil v osmadvacáté minutě Adam Varadi, když do prázdné branky zakončoval parádní akci dua Lukeš – Vydra. Druhý jmenovaný Varadimu předložil míč před prázdnou branku. „Až na tuto situaci jsme Ostravu bránili poctivě. Bohužel stačil jeden výpadek, malé vypuštění a hosté toho hned využili,“ litoval vyrovnávací branky příbramský trenér Karol Marko.

Další šance se v Příbrami divákům nenabídly. Atmosféra byla na příbramské zápasy netypicky živá. Zásluhu na tom měli především hostující fanoušci, kteří hlasitě povzbuzovali svůj tým. Občas si však neodpustili ani nesmyslné řádění, které odnesla i kvalita hry. Rozhodčí totiž zápas musel dvakrát v prvním poločase přerušovat.

Kdo čekal, že Baník ve druhé půli zvýší obrátky, musel být zklamán. Šance nepřicházely. Naopak mohli zvítězit spíše domácí, ale ani ti neměli potřebné štěstí v koncovce. V nastaveném čase ještě ztratil nervy ostravský Řezník a byl vyloučen.

Kvalita zápasu mile překvapila domácího Marka, který si ji nemohl vynachválit: „Dnes to bylo skutečně vyvrcholení ligy. Zápas měl všechno. Naši hráči plnili přesně naše plány, byl velmi taktický zápas. Nejdůležitější byl vždy poctivý návrat do defenzívy našich hráčů. Baník se poté těžko prosazoval.“

Po utkání vběhli hostující fanoušci na hrací plochu, domácí hráči pro změnu raději rychle do kabin.

Co říkal na chování svých fanoušků trenér Baníku Koubek? „To je dalekosáhlé téma. Trestat je a hrát před prázdnými stadiony? Já ani nevím, kde je vina. Doneslo se mi, že našim fanouškům policie nedovolila vstup na utkání. To by naštvalo každého. Skutečně do toho nevidím, abych na někoho házel tu vinu.“