Milito prý nepůjde, mezi ním a Mourinhem je rozdíl

Milito prý nepůjde, mezi ním a Mourinhem je rozdíl

Chladnokrevný kanonýr Diego Milito, jenž se momentálně připravuje ve velké argentinské ofenzivní konkurenci na světový šampionát, přestoupil do Interu Milán před necelým rokem z Janova, v jehož dresu byl jedním z nejlepších střelců Serie A, o níž se mluví jako o defenzivněji laděné soutěži.

Nejlepší kanonýři italské Serie A

Protože zaznamenal úctyhodnou bilanci také v letošní sezóně, čímž potvrdil, že nešlo o náhodné vzplanutí a střelecký instinkt v něm dříme, tradičně se začalo spekulovat o jeho odchodu a s ním spojeného návratu do Primera División, kde už v letech 2005 až 2008 působil, když oblékal trikot Zaragoza.

Italský tisk uvedl, že by po Mourinhovi mohl jít do "Bílého baletu" také jediný gólový hráč sobotního finále Ligy mistrů, který mimochodem modročerným zajistil v posledním ligovém kole také titul. Podle prohlášení prezidenta "Nerazzurri" Massima Morattiho si však vyzrálý třicetiletý střelec další Real nevyzkouší - všechny zájemce totiž upozornil, že pokud je něco na prodej, Milito to není.

Samotnému Argentinci se prý v Miláně líbí, ale ve fotbale se podle jeho slov nemá nikdy říkat nikdy. "Mohu k tomu povědět pouze tolik, že mezi případy Mourinha a Milita je rozdíl v tom, že trenér měl ve smlouvě, že za jistých podmínek odejít může. Milito ve svém kontraktu nic takového nemá, proto tímto jakoukoliv debatu o jeho předčasném odchodu z Milána končím," smetl ze stolu pochybnosti vlivný pětašedesátiletý funkcionář, jenž by rád v klubu navázal na "zlatou éru" svého otce z let 1955 - 1968.

"El Principe", jenž pravídelně rozvlňoval síťě ve všech klubech, v nichž v seniorské kategorii působil a na svém postu patří k nejméně doceněným fotbalistům, má na San Siru smlouvu ještě tři roky do června 2013 a čerstvý držitel třech pohárů bude jeho služby ještě potřebovat. Premierová sezóna snů v Miláně je za ním, ale potvrdit status velkoklubu v pohárové Evropě by mělo být vedle šestého Scudetta v řadě stále nemalé lákadlo...