Chelsea neprodlouží smlouvu ani s Ballackem ani s Colem

Chelsea neprodlouží smlouvu ani s Ballackem ani s Colem

Dny německého reprezentanta Michaela Ballacka v Chelsea jsou podle anglických médií sečteny. Třiatřicetiletý záložník se s vedením londýnského klubu nedohodl na podmínkách nové smlouvy a má si hledat jiné angažmá. Informaci už potvrdil Ballackův manažer. Stejně dopadl i osmadvacetiletý Angličan Joe Cole.

Jednání s oběma hráči, kterým stávající kontrakt vyprší koncem měsíce, ztroskotala na finanční otázce. Chelsea zavádí novou strukturu platů a snižuje celkové náklady na kádr úřadujících anglických mistrů.

Cole už údajně jedná o angažmá v Arsenalu, o jeho služby se zajímá také Tottenham. V Ballackově případě se spekuluje o návratu do bundesligy nebo o přestupu do Realu Madrid za bývalým trenérem Chelsea Josém Mourinhem. V současné době zraněný Ballack strávil v Chelsea čtyři sezony, v nichž nastřílel 17 ligových branek.

Cole byl hráčem Chelsea od roku 2003 a vyhrál s týmem tři mistrovské tituly. Po příchodu dalších ofenzivních hvězd ale nedostával na hřišti tolik příležitostí. V uplynulé ligové sezoně nastoupil pětadvacetkrát a vstřelil dva góly. Oběma hráčům vedení klubu na oficiálních stránkách za spolupráci poděkovalo.

V opačné situaci je zraněný reprezentant Ghany Michael Essien. S tím elitní anglický klub prodloužil smlouvu o další dva roky a nový kontrakt mu vyprší až v roce 2015.