Polách: Zbrojovka? Možná se s ní blíží úspěchy

Polách: Zbrojovka? Možná se s ní blíží úspěchy

Brněnský záložník a tvůrce hry Tomáš Polách se těší na novou sezonu. Do ní vstoupí jeho klub pod staronovým názvem a podle Polácha by to mohlo znamenat návrat úspěšných časů. "Zbrojovka je synonymum úspěchu. Možná se k nám nějaké blíží," říká s úsměvěm.

Brno mělo v posledních letech vždy úspěšný vstup do sezony. Pak však přišel herní kolaps a řada porážek. Jak tomu bude letos?

"Já samozřejmě doufám, že zopakujeme úspěšný začátek. Poté se ale mé představy s minulostí trošku rozcházejí. Rád bych vyhrával i po zbytek sezony." (směje se)

Co je k tomu potřeba?

"Štěstí, to je jasné. Taky nás nesmí položit jeden dva nepovedené výsledky. Ještě lepší by bylo se těm nepovedeným výsledkům vyhnout úplně."

Cítíme od vedení klubu, že už by to vážně chtělo v Brně evropské poháry?

"Jsme druhé největší město v zemi. Každý tu chceme poháry. Snad to vyjde co nejdříve. Nezlobil bych se, kdyby to bylo už letos."

Ale nůž pod krkem od vedení nemáte?

"Jo, tak to nevím. Je možné, že když se to letos nepovede, že v kádru přijde pořádné zemětřesení."

V prvním kole jedete do Jablonce. Ten bude chtít letos opět útočit na nejvyšší příčky. Víte, jak na ně?

"Myslím si, že je máme přečtené dobře, ovšem to asi i oni nás. Jejich kádr je velmi kvalitní, bude to hodně těžké utkání na úvod. Ale my ty úvody přece docela umíme."

Největší změna se v Brně udála přes léto ve vašem názvu. Z 1.FC Brno je Zbrojovka Brno. Přijdou se Zbrojovkou i úspěchy?

"Tak měly by ne? Přijde mi, že Zbrojovka k Brnu zkrátka patří a že je to tak správně. Pod tímto názvem zažíval klub největší úspěchy a já doufám, že s ním zase přijdou."