Český kouč Zeman angažován Italy

Český kouč Zeman angažován Italy

Český kouč Zdeněk Zeman se údajně vrací k trénování. Podle listu Corriere dello Sport se dohodl na působení ve třetiligové Foggii, kde se v minulosti proslavil útočným fotbalem a klubu pomohl k postupu do nejvyšší soutěže.

Dvaašedesátiletého Zemana prý k návratu na lavičku Foggie, která v uplynulé sezoně bojovala o udržení ve třetí lize v play off, přemluvil staronový majitel klubu Pasquale Casillo. Právě on v roce 1986 stál i za prvním angažmá českého trenéra ve Foggii.

Na lavičce "Satanelli" Zeman nejprve vydržel jen jednu sezonu, když se ale do klubu o dva roky později vrátil, slavil s ním nečekaný úspěch. V roce 1991 dovedl Foggii do Serie A a v dalším ročníku s ním obsadil deváté místo. Víc gólů navíc dokázal nastřílet jen tehdejší mistr AC Milán. Po Zemanově odchodu do Lazia v roce 1994 Foggia okamžitě sestoupila.

Zeman v Itálii naposledy trénoval před čtyřmi lety Lecce a celkem na apeninském poloostrově vystřídal již 13 týmů. Naposledy vedl v roce 2008 Crvenou Zvezdu Bělehrad a několikrát se o něm spekulovalo jako o možném trenérovi českého národního týmu. Rodák z Prahy do Itálie emigroval v roce 1968 a od roku 1975 má italské občanství.