Rozehnal balí v Hamburku kufry, končí i exslávista Tavares

Rozehnal balí v Hamburku kufry, končí i exslávista Tavares

Bundesligový Hamburk už nepočítá s českým obráncem Davidem Rozehnalem. Dnes mu to oznámilo vedení klubu. Stejný osud potkal i bývalého slávistu Mickaela Tavarese z Francie.

Rozehnalovu pozici v Hamburku po nepřesvědčivých výkonech v poslední sezoně ztížil i letní příchod německého reprezentačního zadáka Heika Westermanna z konkurenčního Schalke. "Řekli jsme mu (Rozehnalovi), že pro něj bude velmi těžké, aby u nás hrál," prohlásil sportovní ředitel HSV Bastiana Reinhardta.

Třicetiletý český reprezentant, který na sever Německa přišel loni z Lazia Řím za téměř šest milionů eur (zhruba 149 milionů korun), si může hledat nové angažmá nebo zkusit čekat na šanci od nového trenéra Armina Veha. "Teď pravidelně nehrávám, ale nepropadám panice a dřív nebo později se na hřiště dostanu," věřil ještě v pondělí Rozehnal.

V plánech nového kouče už nefiguruje ani Tavares, kterého Hamburk podle deníku přeřadil do rezervního týmu a dal mu svolení k hledání nového zaměstnavatele. Francouzský rodák se senegalským pasem přišel do HSV loni z pražské Slavie. Do sestavy se ale neprosadil, a klub ho proto letos v lednu poslal na hostování do Norimberku.

Ve zúženém pětadvacetičlenném kádru nadále zůstávají další čeští reprezentanti brankář Jaroslav Drobný a David Jarolím. O tom, zda tento tvořivý záložník bude i v následující sezoně nosit kapitánskou pásku, rozhodne kouč Veh do konce týdne.