Ne všichni Češi se s Evropou loučili

Ne všichni čeští fotbalisté, kteří ve čtvrtek nastoupili na trávníky bojovat o postup v Evropské lize, dopadli jako Ostrava, Jablonec a Plzeň. Třeba Mario Holek pomohl jedním gólem Dněpru Dněpropetrovsk k postupu do 4. předkola EL. Český reprezentant ve 48. minutě zvýšil na konečných 2:0 v utkání se srbským celkem Spartakem Zlatibor Voda, což ukrajinskému klubu po prohře 1:2 v prvním souboji stačilo.

Mohli jste číst:

Vrba: Chyby se opakují a nemám pro ně vysvětlení
EL: Černý český den dokreslil Jablonec i Plzeň
EL: Baník selhal a po domácí prohře s Mogilevem vypadl ze hry
Ondrej Chovanec: Baníku selhali hlavně stopeři
Kapitán Pavlík: Jako kočka a myš
Baníku prý chyběly centimetry a štěstí...

Výsledky Evropské ligy

Tomáš Čížek a Tomáš Vychodil sice s Novosibirskem prohráli na hřišti Apollonu Limassol 1:2, přesto se radovali z postupu. Do čtvrtého předkola je posunula branka vstřelená na hřišti soupeře, když v prvním souboji doma vyhráli 1:0. V dresu kyperského mužstva se rozloučili se soutěží gólman Aleš Chvalovský a Martin Kolář.

OFK Bělehrad si do odvety přivezl nadějnou remízu 2:2 z trávníku Galatasaray Istanbul, ale doma utrpěl debakl 1:5. Český útočník Milan Baroš kvůli zranění za turecký tým nehrál, dvě branky hostů vstřelil Kewell.

Divoký zápas viděli diváci v Temešváru. Před týdnem Rumuni vyhráli ve Finsku nad týmem MyPa 2:1, ale dnes mezi 18. a 25. minutou třikrát inkasovali a stahovaly se nad mimi černé mraky. Po přestávce ale stačili manko smazat, na rozdíl jediné branky snížil deset minut před koncem Zicu a ve druhé minutě nastavení Slovák Čišovský vyrovnal na 3:3. Z postupu se mohl radoval i český útočník Lukáš Magera, který odehrál 72 minut.

Z postupu do čtvrtého kola se radovala i česká dvojice Tomáš Jun a Petr Voříšek s Austrií Vídeň. Jun pomohl jednou brankou k výhře 3:1 již v Chorzówě a dnes ve čtvrté minutě zařídil penaltu, z níž otevřel skóre Klein. Navíc Grodzicki viděl za faul červenou kartu. Ještě do půlhodiny hry se dvakrát trefil Baumgartlinger a ve Vídni se mohlo slavit. Jun odehrál poločas, Voříšek 62 minut.

Slovan Bratislava si přivezl z prvního souboje výhru 2:1 z trávníku CZ Bělehrad. V odvetě, kterou na téměř hodinu přerušil výpadek proudu, sice nevyhrál, ale i remíza 1:1 mu stačila k postupu. Z něj se radoval i kapitán týmu Radek Dosoudil. Radost však českému stoperovi zkazila červená karta v 57. minutě, kdy musel předčasně pod sprchy spolu s Djorděvičem po vzájemné potyčce.