Odchod Wengera? Buď po sezóně, nebo nikdy

Odchod Wengera? Buď po sezóně, nebo nikdy

Respektovaný francouzský odborník Arséne Wenger přišel do Londýna v roce 1996 a patrně i Homer Simpson a Peter Griffin by si spočítali, že "kanonýry" vede již čtrnáct let. Vzhledem k tomu, že se o něm hovoří jako o někom s neobyčejným čichem na talenty a v Premier League i Lize mistrů je mu často předhazováno, že hraje s "dětmi", o svých kvalitách nemusí nikoho přesvědčovat již dlouhá léta.

Mužstvo z hlavního města pod jeho vedením třikrát vyhrálo anglickou ligu a čtyřikrát ovládlo FA Cup a Community Shield, s tím, že už se jeho tým podíval i třeba do finále nejprestižnější evropské soutěže, kde podlehl Barceloně.

Bývalý kouč Monaka se v neděli vyjádřil, že by byl rád, kdyby se mu podařilo ukončit trenérskou kariéru v dosavadním působišti, pro něhož má slabost. Definitivní rozhodnutí ovšem padne podle jeho slov až na konci sezóny s případným podepsáním nového víceletého kontraktu.

"Jestliže prodloužím smlouvu s Arsenalem, bude to znamenat, že na tomto místě ukončím i svou kariéru. Pokud bych ovšem zvážil a upřednostnil nějakou jinou nabídku, bylo by to nyní. Musím se zkrátka rozhodnout. V podstatě se mi odtud nechce odcházet, mám ještě rok platný kontrakt a budu uvažovat o jeho dalším prodloužení," uvedl šedesátiletý kouč Rosického, Aršavina, Fabregase a spol.

"Stanovil jsem si čas do pětašedesátky. Jakmile tohoto věku dosáhne, určitě změním povolání," ukončil své povídání symbol klubové věrnosti a dlouhověkosti, ve které ho na ostrovech překonává pouze Ferguson. Dokážete si jej po těch letech předtavit, že by v britské metropoli vyklidil pozice a přesunul se na jinou lavičku?