Oldřich Abrhám: "Zrušená generálka Dukly je pro nás velký problém"

Oldřich Abrhám: "Zrušená generálka Dukly je pro nás velký problém"

Do Čech dorazilo jaro. Aspoň to fotbalové. Po první lize zahájí v sobotu své boje i druhá nejvyšší tuzemská soutěž. Naostro o body budou bojovat i hráči FC Zenit Čáslav, které na pražské Julisce čeká soupeř z nejtěžších - aspirant na postup a lídr podzimní tabulky Dukla Praha. "Na zápas se určitě těšíme, zvlášť, když jde o tak věhlasného soupeře jakým je Dukla Praha," uvedl na čáslavském webu trenér Oldřich Abrhám.

Zimní příprava v Čáslavi proběhla podle plánů kouče, který je s jejím průběhem spokojen. Čáslav čeká hned v prvním zápase soupeř nejtěžší - Dukla Praha, která patří k aspirantům na postup a její podmínky se vůbec nemohou rovnat těm čáslavským.

"Bereme to tak, že na Dukle nemáme co ztratit," podotkl trenér a navázal: "V každém případě pojedeme na Julisku bojovat, ale určitě nebudeme dělat žádné drama z výsledku. Pro nás bude o mnoho důležitější výsledek utkání o týden později, doma s Kladnem. Možná, že Dukla má kvalitnější kádr, ale my svou kvalitu také prokážeme a domácí to s námi nebudou mít jednoduché. S každým mužstvem se dá hrát, samozřejmě i na Dukle. Pojedeme tam s tím, že chceme uhrát nějaký bod, chceme uhrát dobrý výsledek a v každém případě soupeři nedáme nic zadarmo. Nemá cenu si nic nalhávat, Dukla prostě svou kvalitu má a kromě Sezimova Ústí doma vyhrávala. Nic ale netrvá věčně a i s námi může mít problémy," slíbil na domácím webu Oldřich Abrhám.

A jakou taktiku zvolí trenér k uhlídání Kamerunce Dani Chigua?
"Jde o jednoho z nejlepších útočníků v celé druhé lize, určitě by se neztratil ani v té první," uvědomuje si útočnou sílu Dukly Oldřich Abrhám. "Určitě na něj budeme připravení a věříme si, že ho ubráníme. Určitě si k němu pár věcí řekneme a na tréninku si několik variant vyzkoušíme. To patří k běžným taktickým záměrům každého trenéra před každým zápasem," řekl kouč, který má o sestavě jasno. "Řekl bych, že už na žádném postu neváhám," usmíval se.

Čáslavští trenéři Duklu v průběhu zimy samozřejmě sledovali, ovšem generálku vidět nemohli. Dukla totiž poslední přípravné utkání s Kladnem zrušila.
"To je velký problém," připustil na webu trenér Oldřich Abrhám. "Každá generálka je důležitá a to, že jsme generálku Dukly nemohli zhlédnout a nemáme z ní video, je velký problém. V přípravě jsme Duklu dvakrát viděli, na videu máme její poslední domácí zápasy. Nějaké poznatky máme, ale na druhou stranu od té doby už uběhl nějaký čas a fakt, že nebudeme mít k dispozici aktuální informace, je opravdu velký problém," zopakoval čáslavský trenér.