Jaká je nejlepší jedenáctka Premier League?

Jaká je nejlepší jedenáctka Premier League?

Předpoklady se naplnily. Jednadvacetiletý ofenzivní křídelník Tottemnhamu Gareth Bale byl na základě hlasování Profesionální hráčské asociace (PFA) zvolen nejlepším hráčem v Anglii.

Autor jedenácti branek v šestatřiceti utkáních za "Kohouty" se stal čtvrtým fotbalistou z Walesu, který získal prestižní ocenění. Před Balem se to podařilo Ianu Rushovi, Marku Hughesovi a Ryanu Giggsovi.

Bale prokázal své schopnosti například hattrickem do sítě Interu Milán v základní skupině Ligy mistrů, v Premier League dosud zaznamenal sedm gólů.

"Je to pro mě velká čest, zvláště pak, když se podívám na jména, která přede mnou vyhrála," uvedl Gareth Bale. Nejlepším mladým fotbalistou byl v Anglii mezi hráči zvolen devatenáctiletý záložník Jack Wilshere z Arsenalu.

Ideální jedenáctku ovládli hráči Manchesteru United, kterých se do základní sestavy vešli hned čtyři. Tři zastoupení má Arsenal, dva Manchester City a po jednom Tottenham s Chelsea.

Nejlepší jedenáctka sezony podle PFA:

Van Der Sar (Manchester United) - Sagna (Arsenal), Vidič (Manchester United), Kompany (Manchester City), J. Cole (Chelsea) - Nani (Manchester United), Nasri (Arsenal), Wilshere (Arsenal), Bale (Tottenham) - Tévez (Manchester City), Berbatov (Manchester United).