Mezi účastníky A skupiny třetí ligy figuruje například MFK Chrudim. Klub nedostal licenci pro druhou ligu a propadl se o patro níž. Následně ale deklaroval, že se proti verdiktu odvolá a klidně věc požene až k soudu, takže momentálně není jasné, jak to s MFK bude. To ohledně Sparty B a spřáteleného oddílu Loko je vše dané. Kluby spolupracují už pár sezon, Sparta má podchycenu přípravu díky dosazeným trenérům, klub z Holešovic také dostává pravidelně hráčskou injekci ze strahovské líhně. Jak velká je, to si určují Letenští.
Model fungoval bezproblémově, když byla Sparta B ve druhé lize a Loko ve třetí. Teď se ale oba kluby sejdou ve stejné soutěži. "Papírově je všechno v pořádku. Ti hráči mají normálně profesionální smlouvy, odešli ze Sparty do Loko, proti tomu nikdo nemůže nic namítat," říká zdroj eFotbal.cz.
"Otázkou samozřejmě je, jak to bude s motivací hráčů, co nezůstanou v rezervě. Může u nich převládnout jisté zklamání. A pak je tady otázka, zda si Sparta nějak neošetří, aby ti hráči proti béčku třeba nemohli hrát. Ale řádům nic neodporuje," dodává.
Jiná by byla situace ve chvíli, kdyby byl letenský klub v pozici rivala z Vršovic. Slavia totiž má ve třetí lize výběr do 20 let, tedy jakési dospělácké céčko, kde se to jen hemží talenty. Kdyby pak propadla z ChNL níž rezerva Slavie, nebylo by možné, aby týmy z jednoho klubu hrály stejnou soutěž. Na tento fakt doplatily po uplynulé sezoně třeba České Budějovice. Áčko Dynama se bez licence propadlo z ChNL a rezerva se musela pakovat až do čtvrté nejvyšší soutěže.
Že soupeři vnímají tým Loko Praha jako sparťanskou farmu, o tom svědčila i slova trenéra Slavie C po derby v minulé sezoně. "Co týče Lokády a Sparty, všichni vědí, jak to je, že je to farma Sparty. I většina lidí tady má na sobě sparťanské soupravy, vnímali jsme, že to bylo třetí derby," uvedl trenér C Jaroslav Machač pro web fotbalpraha.cz.
Jenže sešívaní se budou muset smířit s tím, že Loko a Sparta B budou hrát stejnou skupinu třetí ligy. Klub z Holešovic nehraje v rudých dresech, vyznává jiné barvy. Speciální motivací proti Slavii C se netajil, i když Slavia naposledy nenastoupila v tradičních sešívaných dresech. "Měli jsme venkovní sadu, nedali jsme soupeři výhodu, že by měl tu emoci silnější," dodal tehdy Machač. V další sezoně už u toho ale kouč Slavie C nebude, protože povýšil k druholigové rezervě.
