Beneš si během svého předchozího působení na Hané vybudoval pevnou pozici a patřil k oblíbencům tribun. V dresu Sigmy odkroutil 134 ligových zápasů, coby defenzivní štít přidal deset branek a mužstvo vedl s kapitánskou páskou na rukávu.
A pouto zjevně nepolevilo ani během dvouletého bojování v barvách Vysočiny v Chance Národní Lize. "V Sigmě jsem strávil kus života a přirostlo mi to tady všechno k srdci. Jsem moc rád, že se můžu zase vrátit do klubu zpátky. Moc se na to těším a věřím, že se nám bude dařit," neskrýval nadšení ze svého přesunu ostřílený zadák.
Jeho nová role ale nebude omezena pouze na organizaci defenzivy během víkendových zápasů rezervy. Vedení Hanáků s ním má mnohem komplexnější plány a postupně ho chystá na plynulý přechod z trávníku do fotbalového zákulisí. "Vidíme v něm do budoucna přesah směrem k trenérské práci, už nyní se zapojí do postových tréninků v naší akademii," poodhalil zákulisí dohody ředitel fotbalového rozvoje Sigmy Michal Hrubý.
Během své bohaté kariéry, kterou kromě Sigmy spojil na tuzemské prvoligové scéně s Jabloncem a Kladnem, nasbíral Beneš 335 startů a pětadvacet gólů. Kromě toho hrál v maďarských klubech Vasas Budapešť a Haladás. Zajímavé je, že podobnou cestu zvolila v tomto týdnu i Sparta, která do své rezervy zařadila Filipa Panáka.
