eFotbal

Hamburk s Karabcem slaví po sedmi letech návrat do bundesligy

ČTK
Hamburk s Karabcem slaví po sedmi letech návrat do bundesligy
Hamburk s Karabcem slaví po sedmi letech návrat do bundesligyČTK / imago sportfotodienst / Oliver Ruhnke
Fotbalisté Hamburku s českým záložníkem Adamem Karabcem se po sedmi letech vracejí do první německé ligy. HSV dnes v předposledním 33. kole druhé nejvyšší soutěže deklasoval 6:1 předposlední Ulm a k radosti většiny ze 57 tisíc diváků na vyprodaném Volksparkstadionu mohl začít slavit postup.
Reklama
Reklama

Hamburk byl před svým sestupem v roce 2018 posledním týmem, jenž od založení bundesligy v roce 1963 v ní odehrál všechny sezony. Nyní vede tabulku o bod před Kolínem nad Rýnem a má jistotu, že obsadí jedno ze dvou přímých postupových míst. Jednadvacetiletý Karabec přišel do Hamburku loni v červenci na roční hostování s opcí z pražské Sparty.

Kolín nad Rýnem ještě slavit s jistotou nemůže, před třetím Elversbergem a čtvrtým Paderbornem má náskok tří bodů. Třetí tým druholigové tabulky čeká baráž s šestnáctým týmem bundesligy Heidenheimem.