eFotbal

Rodinger a Hostouň? Teď je přítelem na telefonu, hlásí nový kouč. Během roku zkusí třetí klub

Sokol Hostouň hledá hlavního trenéra. Tým zatím vede dvojice bývalých asistentů.
Sokol Hostouň hledá hlavního trenéra. Tým zatím vede dvojice bývalých asistentů.Sokol Hostouň

Třetiligový Sokol Hostouň před pár dny nečekaně ukončil spolupráci s trenérem Václavem Kubíčkem a rozhlíží se po novém lodivodovi. Prozatím se přípravy týmu ujala dvojice asistentů a vedení klubu řeší, kdo usedne na lavičku natrvalo. Ve hře je i návrat bývalého kouče Dominika Rodingera, jenž nedávno skončil v roli asistenta v pražské Dukle. "Má tam do konce února smlouvu, ale když je něco potřeba, je přítelem na telefonu,“ usmívá se Karel Kristen, jeden z dosavadních asistentů, který nyní tým Sokola vede.

Reklama
Reklama

Kristen byl před sezonou manažerem rezervy Viktoria Žižkov, na podzim pak působil jako hlavní trenér Královic v šesté lize v hlavním městě. Teď si během zimní pauzy polepšil dokonce až do třetí ligy. "Oslovil mě trenér Kubíček, jestli bych měl zájem o práci asistenta. Domluvili jsme se a za týden trenér v klubu skončil. Vedení Hostouně pak pověřilo mě a druhého asistenta, abychom tým převzali,“ popisuje rychlý sled událostí.

V následujících týdnech ho čeká pořádná porce fotbalu. "Do konce února budu nejspíš vytížený každý den. Pondělí, středa, pátek a sobota budou patřit Hostouni, zbytek týdne Královicím,“ líčí s úsměvem.

Výchozí pozice pro jaro je solidní, řekl předseda klubu. Pak se s koučem dohodl na jeho konci

Na novou výzvu je nažhavený. Zatímco v Královicích pracoval především se zkušenými hráči, v Hostouni narazí na mladší tým, složený z fotbalistů, kteří prošli akademiemi největších českých klubů, a také na cizince. "Je to něco jiného a moc se na to těším,“ přiznává.

Fotbalový nadšenec s padesátkou na krku by si rád našel čas i na vlastní hru. "Určitě se chci ještě proběhnout mezi mladými. Musím s nimi chodit do kantýny, abych se dozvěděl něco moderního,“ směje se. A co říká na možnost návratu Dominika Rodingera? "Do konce února má smlouvu v Dukle, ale pokud bychom potřebovali poradit, určitě je naším přítelem na telefonu,“ dodává Kristen.

Mistr Evropy bojuje o postup v 8. lize. Je to tady jak v seriálu Okresní přebor, usmívá se Piták