eFotbal

Neuznaný gól, odepřená penalta i krátké nastavení. Artis podal protest na výkon rozhodčího Všetečky

Artis Brno podal protest proti výrokům rozhodčích v utkání v Ostravě
Artis Brno podal protest proti výrokům rozhodčích v utkání v OstravěČTK / Pryček Vladimír

Artis Brno podal protest proti několika verdiktům rozhodčích v nedělním utkání 4. ligového kola v Ostravě. Podle představitelů nováčka nejvyšší soutěže měla rozhodnutí zásadní vliv na průběh i konečný výsledek zápasu, který domácí Baník vyhrál 1:0. Artis o tom informoval na svém webu.

Reklama
Reklama

Během prvního poločasu neplatily po zásahu videorozhodčího tři branky, z toho dva verdikty zazněly v neprospěch Artisu. Brňané rozporují svoji první neuznanou trefu z 11. minuty, kdy gól obránce Dominika Preislera neplatil kvůli ofsajdu.

"Míč prošel celým pokutovým územím, aniž by došlo k doteku kteréhokoli hráče. Současně žádný z hráčů nestál ve výhledu brankáře domácího družstva a žádným způsobem neovlivnil jeho možnost zasáhnout proti střele ani jeho pohyb. Domníváme se proto, že nebyly splněny podmínky pro odvolání vstřelené branky," uvedl brněnský klub.

V Artisu se také domnívají, že v 18. minutě měl tým kopat penaltu poté, co byl David Šimek údajně faulován v pokutovém území. V 67. minutě zase hlavní sudí Jan Všetečka nařídil pro hosty penaltu za domnělou hru vysokou nohou.

Po zásahu videorozhodčího a přezkoumání záběrů ji ale odvolal, jelikož se Jiří Boula hlavy Martina Pospíšila nedotkl. S tím Artis nesouhlasí. Hosté se cítili poškozeni i tím, že se ve druhém poločase nastavovaly jen tři minuty, což podle nich neodpovídalo průběhu.

Nádvorník po prohře s Baníkem: Rozhodčí? Co na to mám říct? Byla to velmi špatná práce

Související články