eFotbal

Rosický dočasně přepouští pozici ve Spartě Sivokovi. Byl hospitalizován kvůli srdečním problémům

eFotbal
Rosický byl minulé úterý hospitalizován se srdečními problémy.
Rosický byl minulé úterý hospitalizován se srdečními problémy.Anna Boháčová / MFDNES + LN / Profimedia
Sportovní ředitel pražské Sparty Tomáš Rosický (44) byl podle klubového prohlášení minulé úterý náhle hospitalizován na jednotce intenzivní péče kvůli potížím se srdcem. Přestože nebyl nutný operační zákrok a bývalý kapitán reprezentace byl už propuštěn do domácí léčby, vedením sportovní oblasti celku z Letné byl prozatím pověřen Tomáš Sivok (41).
Reklama
Reklama

"Jako hráč i jako sportovní ředitel jsem byl zvyklý jít do všeho naplno a po hlavě. Nekoukat doleva doprava, makat na sto procent. Aktuální situace mi ukázala, že se o sebe musím víc starat. Špatná životospráva, absence aktivního pohybu a naše rodinné dispozice k mému momentálnímu problému mě bohužel dohnaly až do nemocnice," uvedl Rosický, pod jehož vedením se Sparta po dlouhých 19 letech vrátila do Ligy mistrů, pro klubový web.

"Dobrá zpráva je, že bych se měl plně vyléčit, ale momentální stav mi nedovoluje vykonávat tak důležitou funkci, jakou je sportovní ředitel Sparty. S kolegy budu nadále v kontaktu, vždy jsme pracovali jako tým. Připravili jsme plán, máme stanovenou cestu a strategii, máme nastavené procesy. Kluci to všechno zvládnou," dodal bývalý kapitán reprezentace.

Rosického zdravotní indispozice by neměla ohrozit fungování klubu, na jeho pozici byl dočasně jmenován Sivok. "Naše aktivity na transferovém trhu pokračují, stejně tak má už konkrétní obrysy proces příchodu nového kouče. S Tomem jsme byli od mého příchodu do Sparty každodenně v kontaktu, rozumíme si. Teď společně s vedením věnuju maximum sil k proměně A-týmu tak, abychom byli v následující sezoně úspěšní," doplnil prozatímní sportovní ředitel, jenž vykonával funkci sportovního manažera A-týmu.

To ostatně potvrzují i slova Františka Čupra, výkonného místopředsedy představenstva. "Tom Rosický nadále zůstává v kontaktu s klubem a v rámci možností a s respektem ke svému zdravotnímu stavu nám bude pomáhat formou konzultací. Nyní intenzivně pracujeme společně s Tomášem Sivokem a v horizontu několika měsíců si v rámci managementu a s oběma Tomáši vyhodnotíme, jakým směrem se ve vedení sportovní oblasti budeme ubírat dál. Řešení s Tomášem Sivokem nám pro následující období zajišťuje stabilitu a kontinuitu."

Sparta zakončila aktuální sezonu na čtvrtém místě ligové tabulky. V poslední kole odvrátila hrozbu, že by poprvé od ročníku 1982/83 zůstala bez evropských pohárů. V létě si Letenští zahrají už 2. předkolo Konferenční ligy, a tudíž potřebují zavčas vyřešit otázku nového trenéra.

"Směřování do další sezony jsme důkladně rozpracovali s Tomem, nyní v tom pokračujeme. Týká se to jak vyjednávání o příchodu nového trenéra, tak i skladby kádru A-týmu. Tom má naši plnou podporu, jeho hospitalizace mě zasáhla, přeju mu i takto veřejně brzké a plné uzdravení," uzavřel Čupr.