Tvrdík připomněl, že přišel do Slavie v roce 2015 – v době, kdy byl klub tři dny od vyhlášení konkurzu. "Pro její záchranu jsem po dohodě s Jiřím Šimáněm získal soukromou čínskou skupinu. Společně se nám podařilo klub oddlužit, získat do jeho majetku stadion a nastavit jasnou trajektorii být předním českým fotbalovým klubem," uvedl Tvrdík.
Zlom nastal v roce 2018, kdy CEFC zkrachovala a majetková struktura Slavie přešla pod státní čínskou firmu Citic Group. Ta se podle Tvrdíka s fotbalem dlouhodobě neztotožnila a její zájem o klub postupně chladl. Výsledkem byly zásahy do strategického řízení a omezení možností klubu se dále rozvíjet.
"Proto jsem pro klub začal hledat nového partnera. Ve Francii, v Kataru nebo v Saúdské Arábii. V roce 2022 jsme pak dokonce s americkými investory dokončili kompletní proces due diligence a čistopis transakční dokumentace pro vstup do 50 % akcionářské struktury s opcí na dalších 50 %. Tuto transakci centrála tehdejšího akcionáře bez vysvětlení nedokončila,“ popsal Tvrdík další vývoj.
K vyhrocené situaci podle něj došlo v květnu 2023, kdy klub počítal s krátkodobou akcionářskou půjčkou. Tento model byl podle něj dříve jednoduchý, funkční a pro klub i levný. Tentokrát však čínský vlastník dohodu nedodržel a finanční prostředky neposkytl. Navíc o svém rozhodnutí Slavii dopředu vůbec neinformoval. "To, že se někteří představitelé akcionáře v podstatě svévolně rozhodli nedodržet nejen smluvní, ale i morální závazky k aktivu, které v té době vlastnili, bylo něco nepředstavitelného," uvedl Tvrdík.
Situace ho přiměla k urychlenému hledání řešení. Využil své osobní kontakty a vazby na vedení čínské společnosti a zasadil se o rychlý převod klubu do rukou nového vlastníka. "Udělal jsem vše nutné a potřebné, aby Slavia měla nového majitele a transakce proběhla v rekordním čase," uvedl.
Závěrem dodal, že je spokojený s tím, v jakém stavu současný majitel klubu Pavel Tykač Slavii přebíral. "Na to jsem hrdý, a děkuji všem lidem v klubu, kteří mi s tím pomáhali."