Prostějov v závěru uplynulého ročníku ChNL odvolal Jana Podoláka a poslední dva duely odkoučovalo duo Jiří Balcárek a Petar Aleksijevič. Bylo ale jasné, že pro novou sezonu udělá prostějovský klub na trenérské lavičce další změnu. Vytipovaných měli tamní šéfové několik jmen.
První zvažovanou variantou byl Radek Kronďák, který dovedl Táborsko až do baráže o nejvyšší soutěž, následně ale v klubu skončil. Když přišlo laso z Prostějova, došlo na jednání, ale kouč s díky odmítl. Pak se spekulovalo o tom, že se do klubu může po nějaké době vrátit bývalý reprezentant Jiří Jarošík, ale nakonec vše dopadlo jinak.
Trenérskou výzvu přijal Bohuslav Pilný, jenž působil třeba v prvoligovém Hradci Králové, vedl také Viktorii Žižkov, Příbram, Baník Sokolov, Duklu Praha a naposledy působil ve druholigové Vlašimi. Teď si tedy vyzkouší, jak chutná práce v Prostějově. "Přináší bohaté zkušenosti z profesionálního fotbalu. Vítejte a ať se daří!" vítá klub nového trenéra.
