eFotbal

Posily z Pardubic neklaply, Střihavka přiznal nervozitu. Ve Vlašimi má za sebou start snů

Nový trenér Vlašimi David Střihavka.
Nový trenér Vlašimi David Střihavka.ČTK / Taneček David

Start snů. Trenér David Střihavka (42) má za sebou sice prvoligovou štaci v Pardubicích, ale před prvním soutěžním duelem v roli kouče Vlašimi ve druhé nejvyšší soutěži byl pořádně nervózní a nažhavený zároveň. V cestě jeho týmu stál aspirant na postup z Tábora. Střihavkův tým ale favorita složil na lopatky, vyhrál 2:1 a připsal si důležité body. „Musím kluky za výkon pochválit,“ usmál se skromný kouč v rozhovoru pro klubový web.

Reklama
Reklama

S týmem odmakal přípravu, mužstvo vyhrálo všech sedm zápasů. Kouč ale věděl, že Vlašim nečeká lehké jaro, tým je namočený do boje o záchranu. To všechno se mu mísilo v hlavě před důležitým prvním zápasem o body. "Byl to pro mě po delší době první mistrák, takže pokud mám být upřímný, kromě toho, že jsem se těšil, panovala u mě i nervozita,“ přiznal.

Táborsko v zimě oznámilo spolupráci s Viktorií Plzeň a netají se touhou dosáhnout na barážové příčky ve druhé lize. Tak těžký soupeř Střihavku čekal a kouč si to moc dobře uvědomoval. "Nebyl to lehký zápas, stál proti nám soupeř, který je na druhém místě a má ambice bojovat o postup do první ligy. Kluci si zaslouží pochvalu,“ pravil s úlevou.

"Určitě jsou pro nás tři body velkou vzpruhou do další práce, ale nesmíme polevit a pracovat dál,“ zavelel šéf vlašimské lavičky. V utkání domácí vedli 2:0 a soupeř už jen snížil.

Dusno v Ostravě? Žádaný trenér podal výpověď, Baník musí hledat náhradu

"Náš výkon byl houževnatý a v některých fázích velmi kvalitní. Kluci zápas odjezdili a v defenzivě jej zvládli. Měli jsme i dobré přechodové fáze do brejků, ale bohužel se nám je nepovedlo dotáhnout do konce a zvýšit třeba náš náskok na 3:0 a poté na 3:1,“ doplnil Střihavka.

Pro iSport.cz pak také přiznal, že během zimy zkoušel přivábit do svého nového působiště například Jana Trédla i další hráče, které vedl dříve ve východočeském klubu. "Z Pardubic přišel jasný signál, že si hráče chtějí ponechat. Cílil jsem na kluky, o kterých jsem byl přesvědčený a zároveň tušil, že nebudou dostávat příležitosti v lize,“ konstatoval.

Táborsko před šlágrem se Zbrojovkou selhalo. Zklamání, za týden to bude lepší, slíbil Kronďák