eFotbal

Další komplikace pro Ter Stegena. Brankář Barcelony musí na operaci zad

ČTK
Marca-Andrého ter Stegena čeká dlouhá pauza.
Marca-Andrého ter Stegena čeká dlouhá pauza. David Ramirez / Alamy / Profimedia
Gólman Barcelony a brankářská jednička německé fotbalové reprezentace Marc-André ter Stegen půjde na operaci zad. Třiatřicetiletý fotbalista na instagramu oznámil, že se rozhodl touto cestou vyřešit své dlouhodobé problémy. Čeká ho zhruba tříměsíční pauza.
Reklama
Reklama

Ter Stegen se přitom teprve v květnu vrátil po sedmiměsíční rekonvalescenci po operaci vážně poraněného kolena. Se zády byl na operaci už v roce 2023, tehdy chyběl na trávníku dva měsíce. "Tentokrát lékaři věří, že zhruba tři měsíce budou nezbytné jako prevence, abychom se vyhnuli jakémukoli riziku," uvedl gólman.

V Barceloně působí od roku 2014, získal s ní šest španělských titulů i trofej v Lize mistrů. "Emočně to hodně bolí, že v tuhle chvíli nedokážu podpořit tým. Naštěstí je rehabilitace zvládnutelná a cesta zpět je jasná," svěřil se.

Barcelona v červnu získala z konkurenčního Espaňolu brankáře Joana Garcíu, který loni vychytal Španělsku zlato na OH v Paříži. Během dlouhé pauzy Ter Stegena v minulé sezoně nahrazoval Polák Wojciech Szczesny.