Konec legendy. Stal se tváří Olympique Marseille i mistrem světa, teď gólman končí

Steve Mandanda (40) byl po vypršení smlouvy ve Stade Rennes volným hráčem a nové působiště již hledat nebude. Ostřílený brankář a bývalý francouzský reprezentant se rozhodl definitivně uzavřít bohatou kariéru, kterou spojil zejména s Olympique Marseille.
"Dal jsem si čas, abych se s tím smířil, protože to není snadné, ale ano, končím. Dlouho jsem o tom přemýšlel, protože jsem dostal mnoho nabídek, ale pokaždé jsem odmítl," řekl Mandanda pro L’Équipe. Zkušený gólman měl mít nabídky z Le Havre, Lorientu, Guingampu, Brestu a Montpellieru.
Mandanda se zapsal do paměti fanoušků jako stálice Olympique Marseille, kde s roční přestávkou v Crystal Palace, chytal mezi lety 2007 až 2022. Rodák z Kinshasy za Les Phocéens odchytal 613 soutěžních zápasů, čímž se stal klubovým rekordmanem. Mandanda s Olympique v sezoně 2009/10 získal titul v Ligue 1 a k tomu přidal pět pohárových trofejí.
Francouz má na kontě 35 reprezentačních startů a v roce 2018 s Les Bleus oslavil vítězství na mistrovství světa v Rusku. Mandanda také nechyběl u triumfu v Lize národů o tři roky později. Před příchodem do Marseille působil v Le Havru a ročník 2016/17 strávil v Crystal Palace, kde však i kvůli zranění kolena nenaplnil očekávání a nastoupil pouze do deseti utkání.