Když tehdejší prozatímní sportovní ředitel Sparty Tomáš Sivok loni v létě Mensaha přiváděl z Banské Bystrice, mluvil o urostlém, rychlém a vítězném typu hráče. Ghanský bek sice papírově posílil béčko, ale brzy nakoukl do prvního týmu, se kterým dokonce absolvoval letní soustředění v Německu. V srpnu si pak připsal zmíněný prvoligový debut proti Zlínu. Jenže to bylo z jeho strany na nejvyšší české scéně všechno.
Zbytek ročníku strávil Mensah ve druholigové rezervě. Tam sice naskočil do devatenácti zápasů a dokonce skóroval v derby proti béčku Slavie, jenže jarní část mu vůbec nevyšla. Zásadním zádrhelem byla červená karta v duelu se Zbrojovkou Brno, po které jeho herní vytížení rapidně kleslo. Experiment tak po dvanácti měsících končí.
Africký stoper, kterého pro evropský fotbal objevila už v šestnácti letech Žilina, se tak vrací do známého prostředí slovenské Niké ligy. Letenští nad ním ale hůl úplně nelámou, oba kluby si v rámci přestupu plácli i na dohodě o případném budoucím návratu ghanského zadáka zpět do Sparty.
