Angličané si zamilovali Trpišovského totální fotbal. Kluby z Premier League ho prý sledují

Jindřich Trpišovský přepsal historické tabulky české ligy v počtu výher a Slavii dovedl ke čtyřem titulům a k pravidelné účasti v evropských pohárech. Teď však jeho jméno znovu zní i za hranicemi. Podle informací novináře Rudyho Galettiho sledují trenéra pražského klubu některé celky z Premier League, které zaujala jeho herní filozofie.
"Pro Trpišovského je tato taktická filozofie již řadu let charakteristickým znakem. Ve Slavii se jeho týmy proslavily disciplínou, rychlostí a kolektivním presingem. To, co bylo kdysi považováno za riskantní, dokonce sebevražedný přístup, se dnes stalo vzorem pro úspěch v celé Evropě," napsal Galetti.
A poté pokračoval s tím, že po této sezoně vyprší Trpišovskému smlouva, což je zatím pravda, v půlce října bylo oznámeno, že teprve podepíše novou do roku 2029. Každopádně to nejdůležitější - několik klubů Premier League o něm prý už shromažďuje informace, protože jsou ohromeny jeho inovativním taktickým myšlením a schopností konkurovat i těm nejlepším evropským týmům.
Pokud by se Galettiho informace ukázaly být pravdivé, bude zajímavé sledovat, jak se Trpišovský zachová, jelikož o zájmu o něj ze zahraničí se již mnohokrát psalo, on sám ale opakuje, že je ve Slavii spokojený, navíc v půlce října se oznámilo zmiňované prodloužení smlouvy. Navíc stále existuje teoretická možnost vést českou reprezentaci v baráži, případně na mistrovství světa.