eFotbal

Vítr v kabině Liverpoolu pokračuje. Uruguayský kanonýr míří do Saúdské Arábie

Eurofotbal / Jiří Vojík
Núñez se rozloučí s Liverpoolem, uruguayský kanonýr míří do Al Hilalu
Núñez se rozloučí s Liverpoolem, uruguayský kanonýr míří do Al HilaluKenta Harada / GETTY IMAGES ASIAPAC / Getty Images via AFP
Liverpool během letní přestávky výrazně posiloval kádr, jehož součástí však dále nebude Darwin Núñez (26), který míří do Saúdské Arábie. Na příchodu uruguayského reprezentanta se dohodl Al Hilal, jenž zaplatí 53 milionů eur bez bonusů. Bývalý kanonýr Benfiky je domluvený na tříleté smlouvě a brzy podstoupí zdravotní prohlídku.
Reklama
Reklama

Núñez má za sebou nejhorší sezonu od příchodu do Liverpoolu před třemi lety. Uruguayec nastoupil do 47 zápasů ve všech soutěžích s bilancí 7 gólů a stejného počtu asistencí. Většinou do zápasů přicházel až z lavičky a výjimkou nebylo ani to, že zůstal nevyužitým náhradníkem.

The Reds navíc v létě přivedli útočníka Huga Ekitikého z Eintrachtu Frankfurt za 95 milionů eur a prodej Núñeze by mohl pomoct uskutečnit příchod kanonýra Alexandera Isaka z Newcastlu United. Liverpool minulý týden neuspěl s nabídkou ve výši 138 milionů eur, Straky totiž za švédského střelce požadují 150 milionů liber, což odpovídá více než 170 milionům eur.

Rodák z Artigasu měl původně namířeno z Liverpoolu do Neapole, k dohodě ale nedošlo. Uruguayský šutér byl s kluby ze Saúdské Arábie spojován dlouhodobě. V lednu údajně celek z města Beatles odmítl nabídku Al Nassru v hodnotě 70 milionů eur.

Liverpool je na přestupovém trhu aktivní

Liverpool v létě - kromě zmíněného Ekitikého - ohlásil rekordní přestup Floriana Wirtze z Leverkusenu, který může i s bonusy obdržet 150 milionů eur. The Reds kromě toho přivedli z Bayeru křídelníka Jeremieho Frimponga. Na opačné straně defenzivní čtyřky by měl operovat Milos Kerkez, jenž dorazil z Bournemouthu.

Úřadujícího anglického šampiona naopak opustili křídelník Luís Díaz, za něhož může Bayern Mnichov i s bonusy zaplatit až 75 milionů eur. Nové angažmá už mají také bek Trent Alexander-Arnold (Real Madrid), stoper Jarell Quansah (Leverkusen), záložník Tyler Morton (Olympique Lyon) a náhradní brankář Caoimhín Kelleher (Brentoford).

Núñez byl do příchodů Wirtze a Ekitikého nejdražší posilou Liverpoolu, který v létě 2022 do Benfiky poslal 85 milionů eur. Uruguayec v klubu nastoupil do 143 soutěžních zápasů s bilancí 40 branek a 26 asistencí. Kromě mistrovského titulu v uplynulém ročníku s The Reds oslavil zisk Ligového poháru a domácího Superpoháru.

Al Hilal chce po druhém místě z loňské sezony znovu opanovat Saudi Pro League. Za tímto účelem přivedl trenéra Simoneho Inzaghiho z Interu, pro něhož měl být Núñez přestupovou prioritou. V saúdskoarabském klubu se útočník potká s řadou známých hráčů včetně Kalidoua Koulibalyho, Thea Hernándeze, Joãa Cancela, Rúbena Nevese, Sergeje Milinkoviče-Saviče, Malcoma nebo Marcose Leonarda.

Další přestupy a spekulace